çankaya evciler arsa fiyatları

Evciler arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Evciler arsa fiyatlarını ve Evciler tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

EVCİLER HAKKINDA

Evciler, Ankara ilinin  Çankaya  ilçesine bağlı uzak bir mahalledir. Balâ ilçesine bağlı köy olarak kurulmuştur. Bala’ya bağlı Evciler, Ankara’nın en eski köylerinden biridir. Başkent’e 1 saat uzaklıkta olmasına karşın Güneydoğu’nun en ücra köşesindeki köylerden bile geri durumda. 23.07.2004 tarih 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun geçici 2’nci maddesi gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 Km yarıçap içinde kaldığından köy tüzel kişiliği sona ererek Karaali beldesine bağlı mahalleye dönüşmüştür. 2009 yerel seçimleri ile birlikte Çankaya ilçesine bağlanmıştır. Başkent’e hiç yakışmayan görüntülerin yaşandığı Evciler Köyü’nde tarım halen sabanla yapılmakta, çamaşırlar taşıma sularla yıkanmaya çalışılmaktadır. En yakın Sağlık Ocağı Köy ‘e 30 Km uzaklıkta, bu nedenle de sağlık sorunlarında doktora gitmenin zorluğu yaşanmaktadır. Köy ‘ün bakkalının bile olmaması, köy halkının kendi gıda ihtiyaçlarını kendilerinin yaparak temin etmeye çalıştıkları ifade ediliyor.

1300’lü yıllarda kurulan Evciler Köyü, bu zamana kadar hiç yer değiştirmemiş, heyelan bölgesi olması nedeniyle oturulamaz raporu bile verilmiş. Köy halkı bu rapor doğrultusunda yeni bir yerleşim bölgesine taşınmaya karar vermişler ancak hiç bir yetkili bu rapor olmasına rağmen bu durumla ilgilenmemiş. Evlerin durumu ise tam anlamıyla taş devrini andırıyor. Derme çatma bu evlerde taşlar bir araya getirilerek üst üste konmuş ve iki odalı evler meydana getirilmiş.

 

EVCİLER EKONOMİSİ

Evciler Köyü halkı tarım ve hayvancılık ile uğraşır.

 

EVCİLER ARSA FİYATLARI

Evciler arsa fiyatları (m²)  500 TL –  700 TL arasında değişmektedir.

EVCİLER TARLA FİYATLARI

Evciler tarla fiyatları (m²)  60 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 


Ankara Çankaya Evciler ‘de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Çankaya Evciler ’de arsa almak ya da Çankaya Evciler ’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!