çankaya karahasanlı arsa fiyatları

Karahasanlı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Karahasanlı arsa fiyatlarını ve Karahasanlı tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

KARAHASANLI HAKKINDA

Karahasanlı, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara iline 50 km, Çankaya ilçesine 20 km uzaklıktadır. Mahalle Kuzey doğusunda Yaylamahallesi, Doğusunda Kerişli ve Köseli Mahalleleri, Güney doğusunda Çavuşlu Mahallesi, Güneyinde Beynam ormanları ve Karaali Mahallesi, Güney Batısında Tohumlar Mahallesi, Batısında Elmadağ ve Yakup Aptal Mahallesi, Kuzey batısında Kömürcü Mahallesi, Kuzeyinde Evciler Mahallesi ile sınır ve komşudur. Bala ilçesine bağlı köy olarak kurulmuştur.  Elmadağından doğan ve Kızılırmağa kadar uzanan Karahasanlı çayı mahallenin ortasından geçmektedir. 23.07.2004 tarih 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun geçici 2’nci maddesi gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 km yarıçap içinde kaldığından köy tüzel kişiliği sona ererek Karaali beldesine bağlı mahalleye dönüşmüştür. 2009 yerel seçimleri ile birlikte Çankaya ilçesine bağlanmıştır. Mahalle tipik Anadolu kültürünün bir göstergesidir.

 

KARAHASANLI EKONOMİSİ

Son yıllarda suyunda olmaması sebebiyle tarım hayvancılık ve meyvecilik tamamen gerilemiştir.  Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. 40 yıl öncesine kadar yörenin en meşhur üzüm bağlarına sahip olmasına rağmen bugün maalesef üzüm yetişmemektedir. Meyve olarak armudun dışında en çok elma ve kayısı yetiştirilmekte olup, yer yer kiraz, vişne, erik, üvez, ceviz, badem hatta fındık vs. dahi yetişmektedir.

 

KARAHASANLI ARSA FİYATLARI

Karahasanlı arsa fiyatları (m²)  500 TL – 700 TL arasında değişmektedir.

KARAHASANLI TARLA FİYATLARI

Karahasanlı tarla fiyatları (m²)  60 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 


Ankara Çankaya Karahasanlı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Çankaya Karahasanlı’ dan arsa almak ya da Çankaya Karahasanlı ’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!