çankaya kömürcü arsa fiyatları

Kömürcü arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kömürcü arsa fiyatlarını ve Kömürcü tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

KÖMÜRCÜ HAKKINDA

Kömürcü, Ankara ilinin  Çankaya  ilçesine bağlı uzak bir mahalledir. Balâ ilçesine bağlı olan mahalle günümüzde Çankaya ilçesine bağlı olup, şehir merkezine Ankara-Balâ karayolundan takriben 68 Km, Elmadağ (Yakupaptal – Natoyolu) üzerinden ise 27 Km uzaklıktadır. Elmadağ’ın güney plato yamacında bulunan Kömürcü Mahallesi, Evciler, Karahasanlı, Tohumlar ve Yakupaptal mahalleleri ile komşudur. Balâ ilçesine bağlı köy olarak kurulmuştur. 23.07.2004 tarih 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun geçici 2’nci maddesi gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 km yarıçap içinde kaldığından köy tüzel kişiliği sona ererek Karaali beldesine bağlı mahalleye dönüşmüştür. 2009 yerel seçimleri ile birlikte Çankaya ilçesine bağlanmıştır. Engebeli bir arazi yapısına bağlı olan bölgede kaynak sularından meydana gelen ve Balaban Çayı’na karışan bir akarsu bulunmaktadır.

1530 yılı Ankara Tahrir Defteri’nde Ankara Merkez Kasaba nahiyesinde konar-göçer yaşayan ve “Kasaba Yörükleri “ne bağlı 3 nefer “Kömürcü” cemaati bulunmaktadır. Bu cemaat ilk yıllarda Ankara Kayaş bölgesinde sakin iken daha sonraki yıllarda bölgeye iskân edilmiştir.

KÖMÜRCÜ EKONOMİSİ

Yoğun olarak hayvancılık ve tarım yapılır.

 

KÖMÜRCÜ ARSA FİYATLARI

Kömürcü arsa fiyatları (m²)  500 TL – 700 TL arasında değişmektedir.

KÖMÜRCÜ TARLA FİYATLARI

Kömürcü tarla fiyatları (m²) 60 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 


Ankara Çankaya Kömürcü ‘de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Çankaya Kömürcü ’den arsa almak ya da Çankaya Kömürcü ’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!