çankaya mühye arsa fiyatları

Mühye arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Mühye arsa fiyatlarını ve Mühye tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

MÜHYE HAKKINDA

Mühye, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara  Mühye Köyü arası mesafe 7 Km’dir.  Mühye Köyü, Çankaya İlçesine yakınlığı açısından birinci yerleşim yeridir. Mühye Köyü, Şimdiki adı Yeşilkent Mahallesi Çankaya Köşkü bu köyün üzerine kurulmuş Çankaya Köşkü’ne 5 Km uzaklıktadır. Birlik Mahallesi Kırkkonaklar köyün arazisinde oluşmuştur.

Ankara’da vatandaşlar, aileleriyle birlikte kentin gürültüsünden uzak yerleri tercih ederler. Vatandaşların en çok tercih ettiği yerlerin başında da Mühye köyü gelmektedir. Mühye’de bulunan Yeşilkent- İmrahor Vadisi, benzersiz doğal güzellikleri ve temiz havasıyla kent merkezinde ideal yaşam arayanların da dikkatini çekmektedir. 1950’lerden başlayarak 1990’lara kadar devam eden süreçte o zamanların meşhur mecmua ve gazetelerinde bulmaca ve radyolarda bilmece programlarında soruları doğru yanıtlayan veya bulmacaları çözen kişilere ödül olarak Mühye’de 125 m² ile 400 m² arasında birçok yer dağıtılmış.

 

MÜHYE EKONOMİSİ

Mühye ekonomisinin temelini tarım oluşturmaktadır. Mühye Köyü halkı, geçimini tarım yerine kentten sağlamakta, köyü barınak olarak değerlendirmektedir.

 

MÜHYE ARSA FİYATLARI

Mühye arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  200 TL – 1.450 TL arasında değişmektedir.

 

MÜHYE TARLA FİYATLARI

Mühye tarla fiyatları (m²) 2 TL –   185 TL arasında değişmektedir.

 


 

Ankara Çankaya Mühye’den bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Çankaya Mühye’den arsa almak ya da Çankaya Mühye’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!