çankaya tohumlar arsa fiyatları

Tohumlar arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Tohumlar arsa fiyatlarını ve Tohumlar tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

TOHUMLAR HAKKINDA

Tohumlar, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Elmadağ’ı eteğinde 1310 km rakıma sahip Tohumlar batısında Gölbaşına 25 km Elmadağ’ına 30 Km Bala’ya 40 Km. Ankara’ya 55 Km uzaklıkta bu merkezlerin orta noktasındadır.
Balâ ilçesine bağlı köy olarak kurulmuştur. 23.07.2004 tarih 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun geçici 2’nci maddesi gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 km yarıçap içinde kaldığından köy tüzel kişiliği sona ererek Karaali beldesine bağlı mahalleye dönüşmüştür. 2009 yerel seçimleri ile birlikte Çankaya ilçesine bağlanmıştır. Tohumlar Köyü 1878 Osmanlı-Rus Savaşından sonra Kafkasya’dan göçen Türklerden kurulmuştur. Tohumların şimdiki yerleşkesi yaklaşık 200 yıllıktır. Tarihinin Bala’dan daha çok eski hatta eski çağ medeniyetlerine kadar dayandığını açıklar eserler mevcuttur. Şu anki yerleşim yerinden evvel “Kötü köy” olarak bilinen mevkidedir. Güvenli ve bulunması zor bir yer olduğundan şu anki Kuytu dereye konuşlanmıştır.

TOHUMLAR EKONOMİSİ

Tohumlar halkı tarım ve hayvancılık ile uğraşır.

 

TOHUMLAR ARSA FİYATLARI

Tohumlar arsa fiyatları (imarlı Ort. m²) 650 TL – 3.000 TL arasında değişmektedir.

TOHUMLAR TARLA FİYATLARI

Tohumlar tarla fiyatları (m²)  250 TL –  600 TL arasında değişmektedir.

 


Ankara Çankaya Tohumlar ’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Çankaya Tohumlar ‘dan arsa almak ya da Çankaya Tohumlar’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!