çankaya yakupabdal arsa fiyatları

Yakupabdal arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Yakupabdal arsa fiyatlarını ve Yakupabdal tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

YAKUPABDAL HAKKINDA

Yakupabdal, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara  Yakupabdal Köyü arası mesafe 16 Km’dir. 2004 yılında, 5216 sayılı Kanun gereği Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 13.08.2004 gün ve 531 sayılı kararı ile de Yakupabdal Köyü Çankaya Belediyesi’ne mahalle olarak bağlanmıştır.

Eski adı “Yakub Abdal” olan köy, adını Osmanlı dönemi alp-eren dervişlerinden olan “Yakub Abdal” hazretlerinden almıştır. Ankara bölgesine ilk yerleşen gazi-dervişlerdendir. Yakup Abdal, Yakup Hasan, Yakup Derviş adındaki Kafkasya’dan gelen üç kardeş Ankara’ya yerleşmeye karar verirler. Ankara’ya geldikleri esnada Elmadağ civarında kardeşlerden Yakup Abdal ölür ve şu an kurulu olan Yakup Abdal Köyü de o zaman kurulur. 1950’lerden başlayarak 1990’lara kadar devam eden süreçte o zamanların meşhur mecmua ve gazetelerinde bulmaca ve radyolarda bilmece programlarında soruları doğru yanıtlayan veya bulmacaları çözen kişilere ödül olarak Yakupabdal’da 125 m² ile 400 m² arasında birçok yer dağıtılmış.

 

YAKUPABDAL EKONOMİSİ

Yakupabdal ‘da geçim genellikle tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Çankaya İlçesi’nde tarım alanları yok denecek kadar azdır. Faaliyet alanının içerisinde yer aldığı Yakupabdal Köyü’nde 3.500 dönüm civarında tarım arazisi bulunmaktadır. Bu arazilerin tamamına yakını kuru tarım arazileri olup, daha çok tahıl ürünleri üretilmektedir

YAKUPABDAL ARSA FİYATLARI

Yakupabdal arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.300 TL –  8.000 TL arasında değişmektedir.

YAKUPABDAL TARLA FİYATLARI

Yakupabdal tarla fiyatları (m²) 150 TL – 1.200  TL arasında değişmektedir.

 


 

Ankara Çankaya Yakupabdal’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Çankaya Yakupabdal’dan arsa almak ya da Çankaya Yakupabdal’dan  arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!