çubuk demirci arsa fiyatları

Demirci arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Demirci arsa fiyatlarını ve Demirci tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

DEMİRCİ HAKKINDA

Demirci, Ankara ilinin Çubuk ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara il merkezine 35 Km uzaklıktadır. Ankara il merkezine 68 Km, Çubuk ilçesine 27 Km. uzaklıktadır. Köy nüfusunun bir dönemler çok azalmasına rağmen şu an köye bir akın vardır. 2000’li yıllardan öncesinde 40 hanelere düşen ev sayısı şimdilerde 80-100’ü bulmaktadır. Nüfusun artmaya başlamasının ve şehirlerden bu köye göçün sebebi, şehirdeki stres ve hava kirliliğidir.

Mahallede demir eritme/dövme körükleri bulunması nedeniyle, adını bu zanaattan aldığı söylenmektedir. Demirci mahallesi zamanımızdan 750-800 yıl önce kurulmuştur. Anadolu’nun Türklerin eline geçtiği yıllarda Horasan’dan Malatya – Hekimhan ilçesine yerleşen Ali bey adındaki sülale, Ankara, Çankırı ve Kastamonu’nun Türklerin eline geçmesiyle birlikte yani Selçuklular zamanında, Hekimhan’a yerleşen Ali beyler, oradan ayrılarak İç Anadolu’ya gelmişler ve bugünkü mahallenin bulunduğu yere yerleşmişlerdir. İlk yerleşimin gerçekleştiği yıllarda köye ilk gelenler demircilik yaptıklarından dolayı mahallenin adı da Demircilerin Mahallesi olarak anılmış ve daha sonra Demirci Mahallesi olarak kısaltılmış ve hala aynı adı taşımaktadır.

DEMİRCİ EKONOMİSİ

Demirci köyünde  tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Fiğ, arpa ve buğday önemli tarım ürünlerindendir.

 

DEMİRCİ ARSA FİYATLARI

Demirci tarla fiyatları (m²) 150 TL – 550  TL arasında değişmektedir.


Ankara Çubuk Demirci’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Çubuk Demirci’den arsa almak ya da Demirci’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!