çubuk melikşah arsa fiyatları

Melikşah arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Melikşah arsa fiyatlarını ve Melikşah tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

MELİKŞAH HAKKINDA

Melikşah, Ankara ilinin Çubuk ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara il merkezine 35 Km, Çubuk ilçesine 17 Km Havaalanına 8 Km uzaklıktadır.

Mahallenin adının Anadolu Selçuklu imparatoru Sultan Alparslan’ın oğlu büyük hükümdar ve devlet adamı Sultan Melikşah ’ın mahallede bulunan Romalılardan kalma tarihi hamamda otağ kurmuştur. Buna istinaden mahallenin ismi sultan Melikşahın isminden gelmektedir.

Ancak Ankara savaşı bu ovada yapılmıştır Mahallede Timurlenkten kalma tarihi bir hamam vardır, timurlenk hamamı eski resimleri olmadığından restore edilememiştir. 20 Temmuz 1402 de Yıldırım Beyazıt’ın ordusu ile Timur’un ordusu savaşmıştır. Savaş Timur un savaşı kazanması ile sonuçlanmış Y.Beyazıt esir düşmüştür. Melikşah Ankara savaşının tam olduğu yerde kurulmuş bir mahalledir. Bu bakımdan önemli köylerimizden biridir. Melikşah anakent yasası ile birlikte çubuk ilçesine ait bir mahalle olmuştur.

MELİKŞAH EKONOMİSİ

Melikşah köyünde  köylüler tarım ve hayvancılıkla geçimlerini sağlamaktadır. Eski yıllarda ilkel yöntemlerle yapılan tarım, son yıllarda makine ile yapılmaya başlanmıştır. 

MELİKŞAH ARSA FİYATLARI

Melikşah arsa fiyatları (imarlı Ort. m²) 1.100 TL –  5.000 TL arasında değişmektedir.

MELİKŞAH TARLA FİYATLARI

Melikşah tarla fiyatları (m²) 200 TL –  1.000 TL arasında değişmektedir.


Ankara Çubuk Melikşah ’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Çubuk Melikşah ’tan arsa almak ya da Melikşah ’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!