elmadağ arsa fiyatları

Elmadağ arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Elmadağ arsa fiyatlarını ve Elmadağ tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

ELMADAĞ HAKKINDA

Elmadağ,  Ankara’nın bir ilçesidir. İç Anadolu Bölgesinin yukarı Sakarya bölümünde yer alan Elmadağ Ankara’nın 41 Km doğusunda adını aldığı Elmadağ’ın Kuzeydoğu eteklerinde kurulmuş; çok eski bir yerleşim alanıdır.

İlçenin yerleşmesine ait ilk belgeleri yaklaşık 400 yıl önce düzenlenen Ankara Şer´ iye Mahkemesi sicillerinde görülür. Yozgat Köyü adı ile anılan Elmadağ, bu dönemde Ankara´ya bağlı bir yerleşim yeridir. Bu kayıtlardan Elmadağ´da kervanların konakladıkları bir Derbent Köyü olduğu belirtilmektedir. İlk yerleşme bugünkü Yenipınar ve Yenidoğan Mahalleleri olmuştur.

1928 tarihinde Küçük Yozgat adı Bala kazasına bağlı bucak olmuş, 1936 tarihinde Bala kazasından ayrılıp nahiye merkezi olarak Çankaya ilçesine bağlanmıştır. 1941 yılında şehrin küçük Yozgat ismi Elmadağ olarak değiştirilmiştir. 1944 yılında Elmadağ Belediyesi kurulmuş, 01.04.1960 tarihinde de ilçe olmuştur.

ELMADAĞ EKONOMİSİ

İlçenin ekonomik etkinlikleri arasında yer alan halıcılık, el dokuması kilim, heybe ve çanta yapımı, tarihi Selçuklulara kadar uzanan bir kültür birikimini yansıtır. Halıcılık daha çok Tekke, Akçaali köylerinde, kilim, heybe ve el dokuma çantalar ise Akçaali, Deliler, Hasanoğlan ve Kayadibi köylerinde varlığını koruyan kültür zenginliklerindendir. İlçede  hububat tarımı içinde buğday başta olmak üzere arpa, yulaf, fiğ, mısır fasulye, nohut, mercimek üretimi başta gelmektedir.

 

ELMADAĞ ARSA FİYATLARI

Elmadağ arsa fiyatları (imarlı Ort. m²) 250 TL – 9.500 TL arasında değişmektedir.

ELMADAĞ TARLA FİYATLARI

Elmadağ tarla fiyatları (m²)  85 TL –  5.000 TL arasında değişmektedir.

 

EDİGE TARLA FİYATLARI

Edige tarla fiyatları (m²)  250 TL –  800 TL arasında değişmektedir.

 

KARACAHASAN TARLA FİYATLARI

Karacahasan tarla fiyatları (m²)  100 TL –  1.300 TL arasında değişmektedir.

 

KAYADİBİ TARLA FİYATLARI

Kayadibi tarla fiyatları (m²) 400 TL –  750 TL arasında değişmektedir.

 

KURTULUŞ ARSA FİYATLARI

Kurtuluş arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  250 TL – 3.600 TL arasında değişmektedir.

Kurtuluş tarla fiyatları (m²)  30 TL –  150 TL arasında değişmektedir.

LALABEL ARSA FİYATLARI

Lalabel arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  300 TL –  3.900 TL arasında değişmektedir.

Lalabel tarla fiyatları (m²) 50 TL –  170 TL arasında değişmektedir.

 

TATLICA ARSA FİYATLARI

Tatlıca arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  300 TL –  3.400 TL arasında değişmektedir.

 

YENİMAHALLE ARSA FİYATLARI

Yenidoğan arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  250 TL –   350 TL arasında değişmektedir.

Yenidoğan tarla fiyatları (m²)  200 TL –  5.000 TL arasında değişmektedir.


Ankara Elmadağ ’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Elmadağ ’dan arsa almak ya da Elmadağ ’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!