elmadağ karacahasan arsa fiyatları

Karacahasan arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Karacahasan arsa fiyatlarını ve Karacahasan tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

KARACAHASAN HAKKINDA

Karacahasan, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir.   Ankara iline 53 km, Elmadağ ilçesine 13 Km uzaklıktadır.  İlk bağlandığı ili Bala’dır. Belde itibarıyla eski adı Küçük Yozgat’a bağlı, sonralarında Çankaya ilçesine bağlı yaklaşık 175 haneli bir mahalledir. 1960 yılında Küçük Yozgat nahiyesi Elmadağ ismini alınca köy de Elmadağ ilçesine bağlanmıştır. 1967 yılında heyelana uğramış olan köy sonraları devlet yardımı ile yerini değiştirmiş ve modern görünümlü imarlı bir köy olmuştur.

Karacahasan mahallesi 93 Rus Harbi’ndeki yöreye gelen göçmenler tarafından kurulmuştur. Karacahasan mahallesinin asıl kurucuları DULKADİR BEYLİĞİNDEN bölünüp oluşturulan, BOZ ULUS Türkmenlerindendir. Osmanlı Dulkadirlileri dağıtınca, bunlar içindeki Avşar, Bayat ve Beğdili boylarından bir kısmı, bugünkü GÖLCÜK SARITAŞ (Sarıkışla) mevkiisin de ve HACI MURAT yaylasında Tımara verilmiştir. Tımarda 60 atlı beslediği söylenir. (Yusuf KARABAYIR tarafından.) Osmanlının Tımarları dağıtıp KÖY KANUNU çıkardığı 1850’li yıllarda Tımardaki Avşarlar AĞCALI mahallenin, Bayatlar KUŞÇUALİ mahalleninü ve Beğdili Boyundan olanlarda farklı oymaklar dan birer aile alınarak KARACAHASAN (KARAHASAN) mahallesini kurdular.

 

KARACAHASAN EKONOMİSİ

Karahasan’ın belli başlı gelir kaynakları Hala tandır ekmeği ve çini geleneğini kullanmaktadırlar.

 

KARACAHASAN ARSA FİYATLARI

Karacahasan arsa fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

KARACAHASAN TARLA FİYATLARI

Karacahasan tarla fiyatları (m²)  100 TL –  1.300  TL arasında değişmektedir.


Ankara Elmadağ Karacahasan ’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Elmadağ Karacahasan ’dan arsa almak ya da Karacahasan ’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Karacahasan arsa fiyatlarını ve Karacahasan tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!