yapracık arsa fiyatları

Yapracık arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Yapracık arsa fiyatlarını ve Yapracık tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

YAPRACIK HAKKINDA

Yapracık, Ankara ilinin Etimesgut ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara‘nın batısında Eskişehir yolu üzerindedir.   Ankara’ya 32 Km, Etimesgut’a 20 Km uzaklıktadır. Yapracık mahallesi Bağlıca, Alacaatlı, Dodurga ve Çayyolu ile sınırdır. Çayyolu Yaşamkent arazisinin yarısı yapracık mahallesinin arazisidir diğer yarısı ise Alacaatlı Mahallesinin arazisidir. Mahallenin kuzeybatısında Bağlıca, batısında Yaşamkent ve Alacaatlı, güneybatısında Dodurga ve İncek, güneyinde Aşağıyurtçu ve Yukarıyurtçu mahalleleri yer almaktadır.

Köy 20. ci asır başlarında Haymana civarında Yaprakkale isimli köyün sakinleri olan Türkmenler tarafından kurulmuştur. Köyün ismi eski terk edilen Yaprakkale Köyünden gelmektedir.

Güzel ve geniş bir arazisi vardır. Yapracık mahallesi yüksek olduğundan buradan tüm Ankara’ya kuşbakışı bakarsınız ve Çayyolu’nun tamamı ayaklarınızın altındadır. Arazisinin bir kısmı Yaşamkent içinde yer almaktadır arazisi çok kıymetlidir ve değerlenmeye 1970’li yılların başında başlamıştır. Yeraltı su kaynakları çok güçlüdür. Mahallede piknik alanları yaygın olup mahallenin ünlü Meşe Dağı 1242 m. yüksekliktedir. Meşe Dağının güney yamacında yerleşkesi vardır.

1950’lerden başlayarak 1990’lara kadar devam eden süreçte o zamanların meşhur mecmua ve gazetelerinde bulmaca ve radyolarda bilmece programlarında soruları doğru yanıtlayan veya bulmacaları çözen kişilere ödül olarak Yapracık’da 125 m² ile 400 m² arasında bir çok yer dağıtılmış.

YAPRACIK EKONOMİSİ

Yapracık köyü ile Ankara Polatlı asfaltı arasında uzanan bu arazide ve civarında su bulunmadığı için sadece hububat tarımı yapılır. Yapracık köyünde hayvancılık büyük bir iktisadi değer taşımaz.  Büyük baş hayvanlar tarım işlerinde kullanılır. Bu köyde tarım hayvanı olarak atlardan faydalanılır. Sığır daha ziyade sütünden faydalanılmak için beslenir. Küçükbaş hayvanlardan en çok koyun beslenir.

YAPRACIK ARSA FİYATLARI

Yapracık arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  1.450 TL –  27.000 TL arasında değişmektedir.

YAPRACIK TARLA FİYATLARI

Yapracık tarla fiyatları (m²) 650 TL –  1.200 TL arasında değişmektedir.

 


Ankara Etimesgut Yapracık ‘da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Etimesgut Yapracık ‘dan arsa almak ya da Yapracık’ dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!