gölbaşı ahiboz arsa fiyatları

Ahiboz arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Ahiboz arsa fiyatlarını ve Ahiboz tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

AHİBOZ HAKKINDA

Ahiboz, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara’ya 40 Km, Gölbaşı’na ise 20 Km uzaklıktadır. 23.07.2004 tarih ve 25531 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun geçici 2’nci maddesi gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 km yarıçap içinde kaldığından köy tüzel kişiliği sona ererek mahalleye dönüşmüştür. Önce Karagedik Belediyesi sınırlarına alınmış, 2008 yılında Karagedik Belediyesinin kapanması ile birlikte Gölbaşı’nın mahallesi olmuştur.

Selçuklular döneminden itibaren köyün bulunduğu yerde iskân yapıldığına dair bir bilgiye ulaşılmamış ancak Ahiboz isminin bu bölgenin bir ahi büyüğünün tımar arazisi olabileceği Kanaat’ını kuvvetlendirir ve vakıf kayıtlarında Ahiboz ismine rastlanmamıştır. Galat dönemi yerleşimlerinden olan “Rosolodiaco” şehrinin bu bölgede olduğu tahmin edilir. Galatlar tarafından kullanılan ulaşım yollarının bir güzergâhı buradan geçermiş daha sonra antik Roma yolu (Via Taura)’nun yani Hıristiyanların hac yolunun güneye giden 2. kolu da aynı güzergâhı kullanmıştır. Köyde Roma döneminde her 1485 metrede bir dikilen mil taşı bulunmuştur. Ayrıca yapılan araştırmalarda “Taşyol” mevkiinden tarihi Roma yolunun kalıntılarına rastlanmıştır. Bizanslılar tarafından bu yol aynen kullanılmıştır.

 

AHİBOZ EKONOMİSİ

Ahiboz Mahallesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

 

AHİBOZ ARSA FİYATLARI

Ahiboz arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  1.300 TL –  4.600 TL arasında değişmektedir.

AHİBOZ TARLA FİYATLARI

Ahiboz tarla fiyatları (m²)  200 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 


 

Ankara Gölbaşı Ahiboz ‘da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Gölbaşı Ahiboz ‘dan arsa almak ya da Gölbaşı Ahiboz ‘dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!