gölbaşı ballıkpınar arsa fiyatları

Ballıkpınar arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Ballıkpınar arsa fiyatlarını ve Ballıkpınar tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

BALLIKPINAR HAKKINDA

Ballıkpınar, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara iline 32 Km, Gölbaşı ilçesine 12 Km uzaklıktadır. Ballıkpınar, Kırım Tatar Türk nüfusunun yoğun olduğu bir yerleşim birimidir. Cumhuriyetin ilk yıllarında örnek köy statüsü kazanmıştır. Köy, 1906 yılında Kırım Tatar göçmeni 36 aile tarafından kuruldu. Köyü kuran bu ilk göçmenlerin Kırım’ın Kerç bölgesinden oldukları bilinir. Köy kurucularının bir süre Romanya’da kaldıktan sonra Ballıkpınar köyünü kurdukları söylenir. Komşu Koparan köyünün arı kovanlarının bulunduğu yerde kurulduğu için “Ballık” adı verilen köy, daha sonra “Pınar” kelimesinin eklenmesi ile “Ballıkpınar” adını almıştır.

Köye yerleşen ilk ailelerin hemen hemen tamamı sıtma salgını sonucu hayatlarını kaybetmesi üzerine boşalan köye 1914 yılında Romanya’dan gelen yeni bir grup Kırım Tatar göçmeni yerleştirildi. Bu ikinci göçmen grubunun çoğu, Romanya’nın Dokuz Sofu köyünden gelmişti. Bu grubu, Dokuzsofu köyünden üçüncü grup Kırım Tatarları takip etmiş ve Romanya’dan göç edip Türkiye’nin başka yerlerine yerleşen kimi aileler de aralıklarla Ballıkpınar’a gelip yerleşmişlerdir. Köyün nüfusu 1928’de 50 haneye ulaştı ve o tarihe kadar Haymateyn kazasına bağlı olan köy, 1928’de Ankara Merkez kazasının Merkez nahiyesine bağlanmıştır. 23.07.2004 tarih ve 25531 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun geçici 2’nci maddesi gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 Km yarıçap içinde kaldığından köy tüzel kişiliği sona ererek mahalleye dönüşmüştür.

 

BALLIKPINAR EKONOMİSİ

Ballıkpınar Mahallesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

 

BALLIKPINAR ARSA FİYATLARI

Ballıkpınar arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  2.100 TL –  12.000 TL arasında değişmektedir.

BALLIKPINAR TARLA FİYATLARI

Ballıkpınar tarla fiyatları (m²)  1.000 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.

 

Ankara Gölbaşı Ballıkpınar ‘da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Gölbaşı Ballıkpınar ‘dan arsa almak ya da Gölbaşı Ballıkpınar ‘dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!