gölbaşı gerder arsa fiyatları

Gerder arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Gerder  arsa fiyatlarını ve Gerder    tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

GERDER (YURTBEYİ)   HAKKINDA

Gerder (Yurtbeyi),  Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara iline 27 Km, Gölbaşı ilçesine 7 Km uzaklıktadır.

Elmadağ yamaç dere yatağı, bölgenin tarihte ilk iskân yerlerini oluşturmaktadır. İlk çağlardan itibaren iskân gören bölgenin, savunma ve kontrol yeri olarak kullanıldığı sanılan “Gerder Kale” isminde kalesi bulunmaktadır. Ayrıca mahallenin doğusunda erken Hristiyan döneminde sığınak, saklanma yeri veya inziva yeri olarak kullanıldığı tahmin edilen kayalara oyulmuş mağaralar vardır.

Türkmenlerin Ankara civarında ilk yerleşme yerlerinden olan “Gerder” 1530’lu yıllarda bir mezra konumundadır. Tarihi seyir içinde Ankara merkez ilçeye bağlı olmuş, daha sonra sırayla Kasaba-i Bala, Haymana ve Çankaya ilçelerine bağlanmıştır.

Bu bölgeye “aziz beylü” ve “oğul beylü” aşireti mensupları yerleştirilmiştir. Vakıflar Genel Müdürlüğü arşivinde bulunan bir belgede, Ankara sancağına bağlı Haymana Kazasının Gerder karyesinde (köyünde) “El-hac Hüseyin Cami-i Şerifi “ vakfı olduğu kayıtlıdır. Bu camiye “İbrahim Efendi”, 10 Kasım 1826 tarihinde hatip olarak tayin edilir. İbrahim Efendi vefat edince, yerine oğullarının ehliyetsizliğinden dolayı “Hasan Efendi Bin İsmail” hatip olarak 21 Temmuz 1886 tarihinde tahin edilir.

Alevler, Fateyler, Çıtaklar, Akmanlar, Yusuflar, İbişoğulları, Hoterliler, Cinaliler, Tecerenler ve Kürtler gibi sülale bulunan köyde, Türkmen geleneği hakimdir Yerleşim dokusu olarak dağınık bir yerleşme sistemi vardır Bunun nedeni ağıl tipi üstü açık hayvan barınaklarının olmasıdır.

1950’lerden başlayarak 1990’lara kadar devam eden süreçte o zamanların meşhur mecmua ve gazetelerinde bulmaca ve radyolarda bilmece programlarında soruları doğru yanıtlayan veya bulmacaları çözen kişilere ödül olarak Gerder (Yurtbeyi)’de 125 m² ile 400 m² arasında birçok yer dağıtılmış.

 

GERDER (YURTBEYİ)   EKONOMİSİ

Gerder (Yurtbeyi) nde büyük bahçeler içinde yer alan konutlarda yaşayan hane halkı elma başta olmak üzere meyve bahçelerini işletmektedir. Sulu tarım ile sebzecilik yapılmaktadır. Açık besicilik alanları bulunmaktadır. 4000 e yakın büyükbaş hayvan vardır. 1400-1500 arası da koyun vs. bulunmaktadır Gölbaşı ilçesinin önemli gelir kaynaklarından olan andezit taşı yatakları bulunan bölgede, taş ocakları ve andezit taşı işleme atelyeleri bulunmaktadır Taşocakları yüzünden Su kesen Deresi de kirlenmeye yüz tutmuştur. Oldukça geniş meralarının ve kaynak sularının bulunması dolayısıyla koyun ve keçi sürüleri fazladır. Büyükbaş hayvan besiciliği de yapılan köyde, geçmiş yıllarda yaygın olan üzüm bağları günümüzde tamamen harap olmuştur. Ayrıca daha önceleri geniş üzüm bağları olamasına rağmen, bağcılık geleneği sürdürülememiştir.

 

GERDER ARSA FİYATLARI

Gerder arsa fiyatları (imarlı Ort. m²) 1.000 TL – 5.300 TL arasında değişmektedir.

GERDER TARLA FİYATLARI

Gerder tarla fiyatları (m²) 650 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 


Ankara Gölbaşı Gerder (Yurtbeyi) de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Gölbaşı Gerder (Yurtbeyi) ‘den arsa almak ya da Gölbaşı Gerder (Yurtbeyi) ‘den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!