gölbaşı hacılar arsa fiyatları

Hacılar arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Hacılar arsa fiyatlarını ve Hacılar tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

HACILAR HAKKINDA

Hacılar, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir Gölbaşı-Haymana karayoluna 4Km, ilçe merkezine ise 9 Km uzaklıkta olan köydür.  Kızılcaşar, Taşpınar, Moğan Gölü, Karaoğlan, Ballıkpınar, Tuluntaş ve Hacılar köyleri ile komşudur. 1280 metre rakımlı Hacılar Tepesinin de eteklerinde yer alır. Eymir ve Gölbaşı ve Elmadağ formasyonlarının jeolojik özelliklerine sahiptir. Hafif eğimli bir arazidedir. Ankara çevre yolu arazisinden geçer. Eymir ve Gölbaşı ve Elmadağ formasyonlarının jeolojik özelliklerine sahiptir.

Anadolu Selçukluları döneminde Ankara ve civarına yerleşen Oğuz Türkmen boylarından olan “Bozulus (Boz-ulus)”, diğer adıyla “Tabanlu” Türkmen aşiretinin “Hacılu”, “Hacılar” cemaatine mensup ailelerin kurduğu bir köydür. Eski tarihlerden beri yerleşim olduğunu gösteren iki höyük yerleşime çok yakındır. Bozkırda yer alan tüm yerleşimler gibi özellikli doğal yapısı bulunmamaktadır. Sadece, Tatlım deresi, bölgedeki kaynak sularından beslenerek ve Hacılar Köyü arazinden geçerek Mogan Gölü’ne ulaşır.

1950’lerden başlayarak 1990’lara kadar devam eden süreçte o zamanların meşhur mecmua ve gazetelerinde bulmaca ve radyolarda bilmece programlarında soruları doğru yanıtlayan veya bulmacaları çözen kişilere ödül olarak Hacılar’da 125 m² ile 400 m² arasında birçok yer dağıtılmış.

 

HACILAR EKONOMİSİ

Hacıların yerleşimde meyve ağaçları dikkat çekmektedir. Özellikle kayısı, elma, armut ve erik ağaçları bulunmaktadır. Yerleşimde 2 sürü bulunmaktadır. Bazı ailelerin de inekleri vardır Hayvansal ürün olarak süt ve süt ürünleri mevcuttur. Yöresel pazarlarda da satılmaktadır. Yerleşimin diğer bölümü ise kentsel işlerde çalışıp emekli olanlar tekrar köye gelip yerleşenlerdir.

 

HACILAR ARSA FİYATLARI

Hacılar arsa fiyatları (imarlı Ort. m²) 1.000 TL – 15.000 TL arasında değişmektedir.

HACILAR TARLA FİYATLARI

Hacılar tarla fiyatları (m²) 200 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.


Hacılar ’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Gölbaşı Hacılar ‘dan arsa almak ya da Gölbaşı Hacılar’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!