gölbaşı oğulbey arsa fiyatları

Oğulbey arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Oğulbey arsa fiyatlarını ve Oğulbey tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

OĞULBEY HAKKINDA

Oğulbey, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara iline 31 Km, Gölbaşı ilçesine 11 Km uzaklıktadır.

Mahallenin Oğuzların KAYI boyu tarafından kurulmuştur. Evliya Çelebi‘nin Seyahatname‘sinde geçen ismi Oğulbey olduğu için bu isim ile anılmaktadır.Ayrıca tarihi Roma yolu üzerinde bulunmaktadır. Eski Ankara-Kayseri karayolunun hemen yanında, “Kaletepe” mevkiinde Demir Çağı’na ait bir höyük vardır. Kaletepe mevkiinde bulunan “Gorbeus” antik yerleşim, Galat Kralı Deitarus’un damadı Kastor Tarkondarios’un şehridir. Tarihi “Roma Yolu” (Kaesareia) üzerindedir. Kayı Beylerinin Söğüt’e gitmeden evvelki yerleşim alanı gölbaşı’dır.

Beynam, Karaoğlan, Karaali, Oğulbey bu dönemdeki yerleşim alanlarıdır. 1402 Ankara Savaşında Timur, fillerini Gölbaşı yöresindeki ormanlarda saklamıştır.Gölbaşı; 1923 yılına kadar Örencik köyüne bağlı 10 haneli Gölhanı ile anılan bir mahalle iken, Oğulbey köyündeki bucak müdürlüğü ve jandarma karakolunun taşınması sonucu bucak olmuştur.Hacı Efendi tarafından, 1886 yılında tamir edilen, alçı mihraplı ve ahşap tavanlı, minareli ve bakımlı bir cami ile 1886 yılında Mustafa Ağa tarafından yaptırılan bir çeşme vardır. Köyün mezarlığında ise bol miktarda antik malzeme vardır. “Yanucak Zaviyesi” vakfıdır. Bucak merkezliği de yapan köy, “Çakal” adı ile de anılmıştır.

 

OĞULBEY EKONOMİSİ

Oğulbey Mahallesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

 

OĞULBEY ARSA FİYATLARI

Oğulbey arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  600 TL –  6.750 TL arasında değişmektedir.

OĞULBEY TARLA FİYATLARI

 


Ankara Gölbaşı Oğulbey’ de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Gölbaşı Oğulbey’ den arsa almak ya da Gölbaşı Oğulbey’ den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!