gölbaşı selametli arsa fiyatları

Selametli arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Selametli arsa fiyatlarını ve Selametli tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

SELAMETLİ HAKKINDA

Selametli, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Selametli, Gölbaşı ilçe merkezine 36 Km, Ankara il merkezine ise 56 Km uzaklıktadır. Selametli ‘ye ait tarım yapılan tarla, arsa, mera ve hazinelerin toplam  tahmini büyüklüğü 39.000 dekar olup, doğu aksında 9.000 dekar, batı aksında 13.000 dekar, güney aksında 15.000 dekar ve kuzey aksında 2.000 dekar alanıdır.

Selametli bilinen hali ile 300 yıldan fazla bir geçmişe sahiptir. İsmi; dağların arasında kaldığı ve görünümü zor olduğu için “Selamet” bir yer denilmiştir ve Selametli adını almıştır. Köyü 17 hanenin kurduğu söylenir. Nüfus kayıtlarında 1800’lü yıllara ait bilgiler yer alır. Selametli ‘ye 1970 yılında elektrik gelmiştir. Özellikle 1983 yılından itibaren Türkiye ile Selametli ’de gelişmiş 1994 yılında kasaba olması kararlaştırılmıştır. Selametli Osmanlı döneminde Bala, Cumhuriyet döneminde Haymana daha sonra Çankaya ve son olarak ise Gölbaşı’na bağlanmıştır. 23.07.2004 tarih ve 25531 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun geçici 2’nci maddesi gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 km yarıçap içinde kaldığından tüzel kişiliği sona ererek mahalleye dönüşmüştür.

 

SELAMETLİ EKONOMİSİ

Selametli köyünün ekonomisi tarım ve az da olsa hayvancılığa dayanır. Hayvancılık ise genel de küçükbaş ve yerel olarak da büyükbaş hayvancılık yapılır.

 

SELAMETLİ TARLA FİYATLARI

Selametli tarla fiyatları (m²) 170 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 


Ankara Gölbaşı Selametli ’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Gölbaşı Selametli ’den arsa almak ya da Gölbaşı Selametli ’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!