kahramankazan bitik arsa fiyatları

Bitik arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Bitik arsa fiyatlarını ve Bitik tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

BİTİK HAKKINDA

Bitik, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir.  Ankara iline 36 Km, Kahramankazan ilçesine 12 Km uzaklıktadır.  İlk Türkçe sözlük olan Divan-ü Lügat lt-Türk’ de Bitik kelimesi, kitap, mektup, kâğıt, yazılı şey anlamındadır. Bitik mahallesi 1933-1 934 yılları arasında nahiye merkezidir Mahalle kurulduğu yer itibariyle Kazan’ın en eski yerleşim birimidir. Bitik höyüğünde yapılan kazılarda 9 ayrı medeniyetin izlerine rastlanmıştır. Ova Çayı kenarında kurulmuş diğer köy ve mahallelerde olduğu gibi burada da bitki örtüsü ve yer altı su kaynakları bakımından 50 yıl öncesine kadar oldukça zengin olmasına karşın özellikle 1960’lı yıllardan itibaren faaliyet göstermeye başlayan kum ocakları nedeniyle yer altı suları iyice çekilmiş, buna bağlı olarak da bitki örtüsü neredeyse yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır.  Düz bir araziye sahiptir.

Türk Tarih Kurumu 1934 yılında yaptığı kazılarda burada yaşamış medeniyetlerle ilgili birçok tarihi eser elde edilmiştir. Öyle ki Bitik köyünde yapılan kazılarla Ankara tarihinin karanlıkta kalan kısmının aydınlatılmasında önemli rol oynamıştır.

 

BİTİK EKONOMİSİ

Bitik halkının geçim kaynağını tarım hayvancılık oluşturur. Sütçülük, besicilik, et ve yumurta tavukçuluğu, gelir kaynaklarının önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

 

BİTİK ARSA FİYATLARI

Bitik arsa fiyatları (imarlı Ort. m²) 700 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

BİTİK TARLA FİYATLARI

Bitik tarla fiyatları (m²) 400 TL – 600 TL arasında değişmektedir.


 

Ankara Kahramankazan Bitik ’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Kahramankazan Bitik ’den arsa almak ya da Kahramankazan Bitik ’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır. 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!