kahramankazan inceğiz arsa fiyatları

İnceğiz arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında İnceğiz arsa fiyatlarını ve İnceğiz tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İNCEĞİZ HAKKINDA

İnceğiz, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara iline 59 Km. Kahramankazan ilçesine 12 Km. uzaklıktadır. Cumhuriyet döneminde İnceğiz köyü, Yabanabad kazası Merkez (Kızılcahamam) nahiyesine, Kızılcahamam ilçesinin kurulması ile de Pazar nahiyesine bağlanır. Daha sonraki yıllarda Kahramankazan ilçesine bağlanır. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararı ile de Büyükşehir mücavir alanı içerisine alınır ve mahalle statüsüne geçer. 1935 nüfus sayımında 160 olan nüfusu, 1945 yılında en yüksek seviyesi olan 228 kişiye ulaşmıştır. 2007 adrese dayalı nüfus sayımına göre nüfusu 53’dür.

 Eski adı “İncüğez” olan İnceğiz Köyü, 1530 yılında Murtazaabad kazasına bağlı ve “Hassa’yı Mirliva” (Alaybeyi hası) köylerinden olup, 28 hane, 13 mücerret ve yaklaşık 153 nüfuslu ve yıllık hasılatı olan 3.400 akçe. Ankara Alaybeyi ’ne aittir. Bölgede bulunan bazı köyler “Celali” baskınları, hastalık ve afetler dolayısıyla tamamen terkedilmiş ve köyü terk edenler dolayısıyla nüfusu azalmıştır.

 

İNCEĞİZ EKONOMİSİ

İnceğiz halkının geçim kaynağı kuru tarım ve hayvancılıktır. Sulama imkânı olmadığından arpa, buğday, kavun ve nohut gibi ürünler ekiliyor. 

 

İNCEĞİZ ARSA FİYATLARI

İnceğiz tarla fiyatları (m²) 250 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.


Ankara Kahramankazan İnceğiz ’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Kahramankazan İnceğiz ’den arsa almak ya da Kahramankazan İnceğiz ’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır. 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!