kahramankazan kılıçlar arsa fiyatları

Kılıçlar arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kılıçlar arsa fiyatlarını ve Kılıçlar tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KILIÇLAR HAKKINDA

Kılıçlar, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. İlçeye uzaklığı 12 Km.’dir. İlçenin Doğusunda yer alır. Mahallenin ismine dair iki rivayet vardır. Bunlardan birisi, isminin mahallede türbesi bulunan Kılıç Dededen geldiği, diğer bir rivayet ise Ankara Savaşında yenik düşen Yıldırım Beyazıt’ın askerlerinin teslim olduklarında silahlarını (kılıçlarını) bu mahallede bıraktığı şeklinde olmakla birlikte 1530 tarihli Tapu Tahrir kayıtlarında mahallenin  ismi Çelençler olarak geçmektedir. 40 hane ve nüfusu 167 olan bu köyümüz daha önceleri bağlı bulunduğu Çubuk ilçesinden ayrılarak 1993 yılında Kazan’ın köyleri arasına katılmıştır. Genelde düz ancak kısmen de engebeli bir arazi yapısı vardır. 

KILIÇLAR EKONOMİSİ

Kılıçlar halkının geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Mahallede halen 1500 koyun ve besiciliğe yönelik olarak da 225 adet büyükbaş hayvan bulunuyor. Yetiştirilen ürünler buğday, arpa, fiğ, yulaf, nohut ve kavun. Henüz yeni yeni bağcılıkla da uğraşılıyor. Bununla birlikte meşhur Ankara armudu ve ceviz de yetiştirilmektedir.

 

KILIÇLAR ARSA FİYATLARI

Kılıçlar tarla fiyatları (m²) 100 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir.


Ankara Kahramankazan Kılıçlar ’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Kahramankazan Kılıçlar ’dan arsa almak ya da Kahramankazan Kılıçlar ’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!