Kahramankazan Kınık Arsa Fiyatları

Kınık arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kınık arsa fiyatlarını ve Kınık tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

KINIK HAKKINDA

Kınık, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir Ankara iline 38 Km, Kahramankazan ilçesine 18 Km uzaklıktadır.

“Kınık” bir Oğuz boy adı olup Uçokların Denizhan koluna mensuptur. “Alçak gönüllü, saygıdeğer” anlamına gelir. Selçuk oğulları da bu boya bağlıdır. Kınık köyünün adı, Üç ok boyundan gelmektedir. Tarihte, 1530’lu yıllarda, Kınık özü olarak bir köy vardır. Bu köyün kalıntılarına hâlen rastlanmaktadır. Ancak şimdiki Kınık köyünün olduğu yer, yaklaşık olarak, 1700’lü yıllarda Çamlıdere Kazasını, Dört Konak köyünden göçmüş olan Hançerli Hasan tarafından kurulmuş bir köy dür.

Köy, diğer Anadolu köyleri gibi, Çanakkale Savaşı’nda çok sayıda şehit vermiştir. Ayrıca Kore Savaşı’nda da 1 şehidi vardır.

KINIK EKONOMİSİ

Kınık halkının geçim kaynağı tarım hayvancılık. Burada sulama imkânı olmadığından ancak kuru tarım yapılabiliyor. Düz bir arazi yapısı vardır. Buğday, arpa, kavun yetiştiriliyor. Bir kısım aile de geçimini sütçülükle sağlamaktadır.

 

KINIK ARSA FİYATLARI

Kınık arsa fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

 

KINIK TARLA FİYATLARI

Kınık tarla fiyatları (m²) 230 TL – 600 TL arasında değişmektedir.


Ankara Kahramankazan Kınık ’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Kahramankazan Kınık ’dan arsa almak ya da Kahramankazan Kınık ’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!