kahramankazan örencik arsa fiyatları

Örencik arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Örencik arsa fiyatlarını ve Örencik tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

ÖRENCİK HAKKINDA

Örencik, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir Ankara iline 55 Km, Kahramankazan ilçesine 8 Km uzaklıktadır.  

Eski ismi Virancık. Köy 36 hane, nüfusu 1 33’tür. Daha önceleri köy halkı leblebi ticaretiyle uğraştığı için diğer köyler arasında leblebici Örenciği olarak anılırmış. Hıdır Dağı’nın eteğinde Harman Boğazı denilen bir derenin içinde kurulmuştur. Eskiden köylerden haraç alan eşkıyalardan korunmak için böyle bir yer seçilmiş. Örencik Köyü’nün topraklarının tamamı Akıncı Ovası’nda bulunur.

Örencik Köyü, Cumhuriyet döneminde Ankara-Merkez kazasının Zir nahiyesine, daha sonraki yıllarda Karalar, Bitik ve Kahramankazan nahiyelerine, Kahramankazan’ın ilçe olması ile birlikte Kahramankazan’a bağlanır. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararıyla mücavir alan sınırlarına dâhil edilir ve orman köyü statüsü muhafaza edilir. 1935 yılında 585 olan nüfusu, 1960 yılında 801 kişiye ulaşır. 1961 yılında komşu Kahramankazan Köyü’nün nahiye merkezi olması üzerine, Ankara-İstanbul karayolunun kenarına evler yapmaya başlamışlar ve buraya yerleşmişlerdir. 1971 yılında Kahramankazan Belediyesi’nin kurulması ile köyden göç hızlanır ve genellikle Örencik ‘ilerin yerleştiği Fatih Mahallesi Kahramankazan’ın bir mahallesi olur. Böylece köy nüfusunda da bir azalma görülür. 

 

ÖRENCİK EKONOMİSİ

Örencik halkının geçim kaynağı tarımdır. Yetişen ürünler kavun, karpuz, fasulye, arpa, buğday.

 

ÖRENCİK ARSA FİYATLARI

Örencik arsa fiyatları (imarlı Ort. m²) 160 TL – 620 TL arasında değişmektedir.

 

ÖRENCİK TARLA FİYATLARI

Örencik tarla fiyatları (m²) 64 TL – 110 TL arasında değişmektedir.

 


 

Ankara Kahramankazan Örencik’te bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Kahramankazan Örencik’ten arsa almak ya da Kahramankazan Örencik’ten arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!