Kahramankazan Orhaniye Arsa Fiyatları

Orhaniye arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Orhaniye arsa fiyatlarını ve Orhaniye tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

ORHANİYE HAKKINDA

Orhaniye, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir İlçeye uzaklığı 19 Km. nüfusu 472.dir.  ilçenin Güney Doğusunda yer alır.

Mahallenin ismi Cumhuriyetin ilk yıllarında Orhaniye olarak değiştirilinceye kadar Minarus’dur. Rivayete göre mahalle Minarus ismini, Fethiye (Girindos) Mahallesi’nde olduğu gibi bir kralın üç oğlundan biri olan Minarus’dan almıştır. Yine komşu mahalleler içerisinde ilk defa burada 1 928 yılında bir ilkokulun açılmış olması, geçmişte de önemli bir yerleşim birimi Olduğunu göstermektedir. Bu gün de hane ve nüfus yoğunluğu bakımından en eski ve en büyük mahallelerimizdendir. Mahallede yaşlılar ve gençler için ayrı ayrı olmak üzere iki “köy odası” ve bir de “köy konağı” bulunuyor. 

 

ORHANİYE EKONOMİSİ

Orhaniye halkının geçim kaynağı tarım ve hayvancılık. Engebeli bir araziye sahip bulunan mahallede sulama amaçlı su kaynakları bulunmadığından yalnızca buğday, arpa ve kavun gibi kuru tarım ürünlerinin ekimi yapılabiliyor. Mahallede yakın zamana kadar çok sayıda et tavuğu yetiştiren kümesler bulunmaktaydı. Bu gün ekonomik nedenlerle ancak birkaç kümes faaliyetini sürdürüyor. Ayrıca mahallede 6 tane de sera bulunuyor.

 

ORHANİYE ARSA FİYATLARI

Orhaniye arsa fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

 

ORHANİYE TARLA FİYATLARI

Orhaniye tarla fiyatları (m²)  250 TL – 6.800 TL arasında değişmektedir.


Ankara Kahramankazan Orhaniye’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Kahramankazan Orhaniye’den arsa almak ya da Kahramankazan Orhaniye’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!