kahramankazan sancar arsa fiyatları

Sancar arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Sancar arsa fiyatlarını ve Sancar tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

SANCAR HAKKINDA

Sancar, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir Ankara iline İstanbul yolu üzerinden 57 Km, Kuşbakışı uzaklığı ise 27 Km civarında olup Kahramankazan ilçesine 10 Km uzaklıktadır.

Sancar en eski yerleşim birimlerinden biridir. 1933 Yılında Türk Tarih Kurumu tarafından burada yapılan yüzey araştırmalarında Bakır çağına kadar uzanan yerleşim izlerine rastlanmıştır. Mahalle halkının ifadelerine göre Cumhuriyet döneminde civar köyler içerisinde ilk defa burada bir ilkokul açılmıştır. 

Eski kayıtlara göre Derecik köyü Sancar yakınlarında bulunmaktadır. Köyden geriye yalnızca bir mevki olarak ismi kalmıştır. Karabayır olarak bilinen yer geçmişte bağlık bahçelik bir yermiş. Rivayete göre 52 köyün bağı bulunurmuş. Bağ bozum şenlikleri adında kır eğlenceleri düzenlenir, cirit oyunları oynanırmış. Eski görkemi çoktan geride kalmış olan Karabayırda bu gün bol miktarda ceviz ağaçları var.

 

SANCAR EKONOMİSİ

Sancar halkının geçim kaynağı tarımdır. Ova Çayı sularının çekilmesi sulu tarım yapma imkânını ortadan kaldırmıştır. Ancak arpa buğday ve nohut gibi kuru tarım ürünleri ekilebilmektedir. Seracılık, süt üreticiliği, meyve bahçeleri ve bağcılık mahalle halkının uğraşları arasındadır. Mahallede her ailenin bir bağı vardır. Ayrıca mahallede bir de triko ve hazır giyim imalathanesi bulunuyor.

 

SANCAR ARSA FİYATLARI

Sancar arsa fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

 

SANCAR TARLA FİYATLARI

Sancar tarla fiyatları (m²) 200 TL –  5.600 TL arasında değişmektedir.


Ankara Kahramankazan Sancar’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Kahramankazan Sancar’da arsa almak ya da Kahramankazan Sancar’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!