kahramankazan tekke arsa fiyatları

Tekke arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Tekke arsa fiyatlarını ve Tekke tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

TEKKE HAKKINDA

Tekke, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir Ankara iline 61 Km, Kahramankazan ilçesine 14 Km uzaklıktadır. İlçenin Kuzey Batısında yer alır. 1998 yılında bağlı bulunduğu Kızılcahamam’dan ayrılarak Kazan’a geçmiştir. Karabayır Tepesinin eteklerinde kurulmuş olan köyün eski ismi 15-16. yüzyıllarda Akçakavaktır. Zamanla 5-1 0 haneli küçük komşu köylerin (Ortaköy, Hacıköy, Verana,Onurlar) eşkiya korkusu nedeniyle, Durhasan Beyin himayesine girmesiyle Beyköy adını alır. Daha sonra Durhasan (Turasan-Durasan) Beyin kurduğu tekkeye izafeten de Tekke adını almıştır. Ancak, Cumhuriyetin ilanıyla Tekke ve Zaviyelerin kaldırılmasının ardından Verimli olarak değiştirilmiştir. 1998 yılında Kazana bağlanırken köy halkının müracaatı üzerine 03.10.1997 tarihinde tekrar Tekke ismi geri alınmıştır.

 

TEKKE EKONOMİSİ

Tekke halkının geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Engebeli bir araziye sahip olan Tekke köyünde kuru tarım yapılmaktadır. Arpa, buğday, nohut ekimi yapılan ürünlerdendir. Halkın bir kısmı ek olarak sütçülükle uğraşmaktadır. Köyde bir adet de 20 bin hayvan kapasiteli tavuk kümesi bulunuyor.

TEKKE ARSA FİYATLARI

Tekke tarla fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.


 

Ankara Kahramankazan Tekke’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Kahramankazan Tekke’de arsa almak ya da Kahramankazan Tekke’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!