kahramankazan yazıbeyli arsa fiyatları

Yazıbeyli arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Yazıbeyli arsa fiyatlarını ve Yazıbeyli tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

YAZIBEYLİ HAKKINDA

Yazıbeyli, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir Ankara iline 50 Km, Kahramankazan ilçesine 3 Km uzaklıktadır nüfusu 246’dır.

Eski ismi Halkavun ’dur. 28.09.1961 tarihinde ismi Yazıbeyli olarak değiştirilmiştir. 19.yy. Osmanlı Temettuat Defterlerinde Murtazaabad Kazasına bağlı Halkasulu adlı bir köy ismi geçmektedir. Bu mahalleye ait ve adına vergi kaydı bulunan kişilerden birçoğunun ismi bu gün Yazıbeyli Mahallesi yaşlıları tarafından hatırlanmaktadır. Buradan yola çıkarak o zamanki Halkasulu köyü büyük ihtimalle bu günkü Yazıbeyli mahallesidir. 1934-1961 yılları arasında nahiye merkezidir. Türk Dil Kurultayına katılmak üzere Ankara’dan yola çıkan Mustafa Kemal Atatürk, 16 Temmuz 1934 tarihinde o zamanki ismiyle Halkavun Mahallesi’ne uğramış ve burada Kazan Köyü Muhtarı Satı kadın tarafından karşılanarak kendisine ayran ikram edilmiştir. 1962 yılında açılan ve 80 öğrenci kapasiteli yatılı Yazıbeyli Talebe Yurdu adıyla dini eğitim veren bir yurt bulunmaktadır.

 

YAZIBEYLİ EKONOMİSİ

Yazıbeyli halkının geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Ova Çayı kenarında bulunan mahallenin arazisi oldukça düzdür. Sulu tarım yapılabiliyor. Sulama suyu DSİ sulama kanallarından sağlanır. Şeker pancarı, fasulye, buğday, arpa ekilmektedir. Mahalle halkının yarısına yakın bir kısmı ek olarak sütçülük yapmaktadır.

 

YAZIBEYLİ ARSA FİYATLARI

Yazıbeyli tarla fiyatları (m²) 400 TL – 4.480 TL arasında değişmektedir.

 


 

Ankara Kahramankazan Yazıbeyli’ de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Kahramankazan Yazıbeyli’den arsa almak ya da Kahramankazan Yazıbeyli’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!