nallıhan çayırhan arsa fiyatları

Çayırhan arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Çayırhan arsa fiyatlarını ve Çayırhan tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

NALLIHAN ÇAYIRHAN HAKKINDA

Çayırhan, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir beldedir.

Çayırhan İstanbul-Ankara arasındaki 1 numaralı devlet yolu üzerinde Sarıyar Baraj gölü kıyısında kurulmuştur. Ankara il merkezine 126 km, Nallıhan ilçesine 35 km Beypazarı ilçesine 22 km uzaklıktadır. Beldede Çayırhan Linyit İşletmesi ve Çayırhan Termik Santrali bulunmaktadır.

Çayırhan, Başkent Ankara’nın Nallıhan ilçesine bağlı bir yerleşme yeridir. İstanbul-Ankara arasındaki 1 numaralı devlet yolu üzerinde Sarıyar baraj gölünün kıyısında alçak tepelerin çevrelediği küçük bir düzlükte kurulmuştur.

Çayırhan’ın bugünkü kuruluş yeri 1958’de, eski köyün baraj suları altında kalmasından sonra seçilmiştir. O yıllara kadar Çayırhan, bugünkü yerleşim yerinin 3 km. kadar batısında, şimdi Eskiköy denen yerde bulunuyordu. Eskiköy’ün bir bölümü sular altında kalmıştır. Köyün duvar kalıntılarından bir bölümü bugün de baraj gölünün Ankara-Nallıhan yoluna göre güneyine düşen tepenin yamaçlarında görülmektedir.

Eski köyün kalıntısı ile bugünkü Çayırhan arasında taşıt araçlarının geçebileceği bir toprak yol vardır. Bu toprak yol, yer yer İmparatorluk döneminin İstanbul-Bağdat yolu kalıntılarından geçmektedir. Tarihi İmparatorluk yolunun izleri bugün de burada görülmektedir.

Bugünkü Çayırhan, Sarıyar barajının yapımı ile su altında kalan eski Çayırhan, Sarılar ve Yardibi köylerinin birleştirilmesi sonucu 1958 yılında kurulmuştur.

İklim bakımından Nallıhan ilçesinin özelliklerini taşır. Nallıhan, Bolu’ya yakın olduğu için Ankara’nın yayla iklimi ile İç Karadeniz iklimi burada birbirine karışır. Sarıyar barajının yapımından, büyük bir baraj gölünün ortaya çıkışından sonra Nallıhan’ın Özellikle Çayırhan’ın ikliminde oldukça değişiklik başlamıştır. Çok yağış yoktur.

Fakat Karadeniz üzerinden gelen rüzgarların, baraj gölünün etkisiyle ilkbahar, kış, sonbahar aylarında yağmurlar düşer. Yaz aylarında yağış pek görülmez. Kış aylarında Orta Anadolu’nun aksine fazla kar yağmaz, yayla İkliminin soğuklarına rastlanmaz. Ankara iklimine oranla burada İklim oldukça ılımandır. Köyün çevresindeki dağlarda, tepelerde kış aylarında kar normal Ölçülerde bulunur; ancak Çayırhan’ın içinde kar pek tutmaz.

 

ÇAYIRHAN EKONOMİSİ

Belde ekonomisi tarım, hayvancılık, balıkçılık ve madenciliğe dayalıdır.

 

ÇAYIRHAN ARSA FİYATLARI

Çayırhan arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  100 TL – 690 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAYIRHAN TARLA FİYATLARI

Çayırhan tarla fiyatları (m²) 7 TL – 90 TL arasında değişmektedir.

 


 

Çayırhan’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çayırhan’dan arsa almak ya da Çayırhan’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!