nallıhan çulhalar arsa fiyatları

Çulhalar arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Çulhalar arsa fiyatlarını ve Çulhalar tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

ÇULHALAR HAKKINDA

Çulhalar, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara il merkezine 186 Km, Nallıhan ilçesine 25 Km uzaklıktadır.  Köy sakinlerinin anlatımlarına göre, 18. yüzyılda şimdiki köy alanının yaklaşım 200 metre güney-doğusuna Sakarya, Bursa’dan gelerek yerleşen dokumacı ustaları ve onların aileleriymiş. Dokumacılık yapabilmek için her ailenin kendine ait “Çulhalık” denen dokuma tezgâhına sahipmiş. Çulhalar ismi bundan kaynaklandığı anlaşılıyor. Bu yerleşimcilerin 4-5 aile olduğu tahmin edilmektedir. Bilinen aile adları Nesimler, Çiveliler ve Sarıalioğlularıdır. 19.yüzyıl sonlarında mahallede büyük bir yangın meydana gelmiş ve köy bugünkü yerine taşınmıştır. Genelde köy evleri 2 katlı olarak ahşaptan yapılmadır. Giriş katı büyükbaş hayvan ahırı ile bitişiktir. Taş zeminli bir avluyla girilen evde giriş katında un ve tahıl ambarının yanında işevi-mutfak ve bir oturma odası yer alır. 

ÇULHALAR EKONOMİSİ 

Çulhalar Köyünün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. 

ÇULHALAR ARSA FİYATLARI

Çulhalar arsa fiyatları için bize ulaşabilirsiniz


Ankara Nallıhan Çulhalar ’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Nallıhan Çulhalar ’dan arsa almak ya da Çulhalar ’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!