nallıhan tekirler arsa fiyatları

Tekirler arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Tekirler arsa fiyatlarını ve Tekirler tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

TEKİRLER HAKKINDA

Tekirler, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara il merkezine 221 Km, Nallıhan ilçesine 60 Km. uzaklıktadır. Mahallenin adı 1487, 1521 ve 1573 tarihli Osmanlı belgelerinde Tekfurlar olarak kayıtlıdır. Tekfur kelimesi “Bizans’a bağlı yarı-bağımsız kumandan, bey, kral” anlamına geldiği için bu yerin Türk fethinden önceki devirde bir tür beylik veya hisar olduğu düşünülmektedir.

 Ancak halk arasında anlatılan efsane daha başkadır. Anlatılanlara göre köy şu an bulunduğu üç tepenin   arasına değil de yüksekçe yerde olsun diye tepelerin üzerine kurulmak istenir ve bu niyetle ise başlanır, o zamanın imkânlarına göre de alet olarak kazma, kürek ve benzeri inşaat araç-gereçlerini hava kararmadan önce kurmak istedikleri yere taşırlar fakat ne kerametse akşamdan taşıyıp hazırlamış oldukları aletleri sabah olunca koydukları yerde değil de şu an kurulu olduğu üç tepenin arasında bulurlar.

 Bu olay ayni şekilde üç-dört gün sürer ve bu işte bir hayır olduğunu düşünüp mahallenin önde gelenleri mahallesi şu an bulunduğu yere tekbirler getirerek inşa etmeye karar verirler. Bu nedenle mahallenin esas adinin Tekirler değil de Tekbirler olduğu söylenmekte ise de buna dair yazılı bir belge bulunmamaktadır. 

 

TEKİRLER EKONOMİSİ 

Tekirler mahallesinde insanlar geçimini genel olarak sebze, meyve ve tarım üretiminden gerçekleştirmektedir. Köy toprağı ve iklimi kavun, karpuz, elma, armut, erik ve her türlü meyve çeşitleri yetiştirmeye müsaittir. Sebze olarak da salatalık, domates, biber, patlıcan gibi benzeri sebzeler üretilebilir. Tahıl ürünlerinden; arpa, buğday, pamuk üretilmektedir.

TEKİRLER ARSA FİYATLARI

Tekirler arsa fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.


Ankara Nallıhan Tekirler ’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Nallıhan Tekirler ’den arsa almak ya da Tekirler ’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!