Polatlı Beylikköprü Arsa Fiyatları

Beylikköprü arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Beylikköprü arsa fiyatlarını ve Beylikköprü tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

BEYLİKKÖPRÜ HAKKINDA

Beylikköprü, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara il merkezine 95 Km, Polatlı ilçesine 21 Km uzaklıktadır. Yassıhöyük, Çekirdeksiz, Karailyas, Kıranharmanı, Sazılar, Üçpınar ve İğciler mahalleleri ile komşudur.

Günümüzde viran olan ve terk edilen “Bebi” köyü hudutları içinde bulunan yerleşme, İstanbul-Ankara demiryolu geçmeden önce yerleşme yeri değildir. Tren yolu için Sakarya Nehri üzerine bir köprü yapılır ve köprüye “Beylikköprü” adı verilir. 1892 Aralık ayında da bugün ki yerleşmenin bulunduğu yere tren istasyonu yapılır ve “Beylikköprü İstasyonu” adı verilir.

Yerleşme antik “Gordion” şehrine 6 km mesafede olup, görüş sahası içindedir. Karga Yaylası ve Mamaderesi mevkilerinde tümülüs bulunmaktadır.

Osmanlı yönetiminde Bebi Köyü, Sivrihisar (Seferihisar) kazasına bağlıdır. 1915 yılında Sivrihisar kazası Eskişehir livasına bağlanır Beylikköprü, 1947 yılında Sivrihisar’dan ayrılarak Polatlı’ya bağlanır.

Bolu-Kıbrıscık, Konya-Yunak ve Balkanlardan gelen muhacir aileler bölgeye yerleşir. 1932 yılı Haziran ayında Beylikköprü yakınlarında tren kazası olur. Bu kazada ölen askerler için bir şehitlik yapılmıştır.

BEYLİKKÖPRÜ EKONOMİSİ

Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bulunan yörede kuru ve sulu tarım yapılmaktadır.

 

BEYLİKKÖPRÜ TARLA FİYATLARI

Beylikköprü tarla fiyatları (m²) 500 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

BEYLİKKÖPRÜ ARSA FİYATLARI

Beylikköprü arsa fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.


Ankara Polatlı Beylikköprü ’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Polatlı Beylikköprü ’den arsa almak ya da Beylikköprü ’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!