polatlı çekirdeksiz arsa fiyatları

Çekirdeksiz arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Çekirdeksiz arsa fiyatlarını ve Çekirdeksiz tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

ÇEKİRDEKSİZ HAKKINDA

Çekirdeksiz, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı 1922 kuruluşlu bir mahalledir. Ankara il merkezine 89 Km, Polatlı ilçesine 13 Km uzaklıktadır.

Beylikköprü, Yassıhöyük, Şabanözü, Basri, Çimencegiz,  Beycegiz, Üçpınar ve İğciler mahalleleri ile komşudur.

Antik Gordion şehrine hâkim yamaçta bulunan mahalle arazisinde, Eski Tunç ve Demir çağları ile Roma dönemine ait Kocaöz höyük bulunmaktadır.

Osmanlı döneminde mir-i arazi statüsünde ve Sivrihisar kazasına bağlı olan bölgeye, 1914 yılında Balkanlardan gelen Ustrumcalı muhacirler ile Bulgaristan’dan gelen muhacir aileler yerleştirilir. Ustrumcalı muhacirlere bölgede Pomaklar denilir. Bu muhacir aileler daha sonra mahalleyi terk eder. Bu gelişme üzerine 1915 yılında şu yazılı emir çıkartılır:

“Ankara Vilayetince geçen sene Çekirdeksiz mevkiine iskan ettirilen Ustrumcalı muhacirlerden yerlerini terk edenlerin başka yerlerde tekrar kendilerini muhacir gösterip yardım almamaları için bunların esami (isimleri) ve ihtiyar edilen masarıf-ı iskaniye miktarları (masraf cetveli ve ödenek miktarları) çıkarılarak iraç edilmiştir. 1922 yılında burayı terk eden muhacir aileler tespit edilir. Bulgaristan-Varna’dan gelen ilk 17 hane muhacir aile mahalleye yerleşir ve burayı şenlendirir. Bu aileler aslında yüzyıllar önce, Fatih döneminde Balkanları şenlendirmeye giden “Evlad-ı Fatihan” olarak anılan Karaman Türkmen Yörükleridir. Daha sonraki yıllarda köye Mihalıccık kazasından aileler gelerek yerleşir.

ÇEKİRDEKSİZ EKONOMİSİ

Tarım ve hayvancılık yapılan yörede buğday, arpa, ayçiçeği, pancar, kavun-karpuz ekimi yapılır. Mahalle bahçelerinde ise kayısı, armut, vişne, erik, ceviz, kiraz, ayva, dut ve şeftali yetişir. Koyun, yerli sığır ve tavuk et besiciliği yapılır.

ÇEKİRDEKSİZ ARSA FİYATLARI

Çekirdeksiz tarla fiyatları (m²) 20 TL – 130 TL arasında değişmektedir.

 


 

Ankara Polatlı Çekirdeksiz ’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Polatlı Çekirdeksiz ’den arsa almak ya da Çekirdeksiz ’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!