pursaklar saray gümüşoluk arsa fiyatları

Saray Gümüşoluk arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Saray Gümüşoluk arsa fiyatlarını ve Saray Gümüşoluk tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SARAY (GÜMÜŞOLUK) HAKKINDA

Saray Gümüşoluk, Ankara ilinin Pursaklar  ilçesine bağlı bir mahalledir.  Ankara iline 15 Km, Keçiören ilçesine 10 Km uzaklıktadır.

Saray Gümüşoluk Mahallesi’nin bilinen ilk ismi, resmi kaynaklara göre (Başbakanlık Arşivleri) Osmanlı döneminde “Ülümbis” olarak geçmekte olup, o zamanki adıyla “Çubuk Bazarı” diye bilinen Çubuk ilçesine bağlı bir köydür.

 Daha sonra köy “Ülümbüş” adıyla Bağlum Nahiyesine ve Altındağ ilçesine bağlanmıştır. 1960’lı yıllarda köy isimleri değiştirilirken, Ülümbüş olan adı “Gümüşoluk” olarak değiştirilmiş ve bu kez de Keçiören İlçesine bağlanmıştır. Saray köyünün Belde Belediyesi yapılmasıyla da bu beldeye bir Mahalle olarak bağlanmıştır.

2009 yılı yerel seçimlerinde Pursaklar’ın ilçe yapılmasıyla Saray Beldesi Belediyeliğinden alınarak yine Saray’ın bir Mahallesi olarak bu defa da Pursaklar İlçesine bağlanmıştır. Pursaklar İlçesine bağlanması sonucunda bir Mahalle olarak Semt ve Sokak isimleri verilmeye başlanmış ve güncel haritalarda Gümüşoluk bu isimlerle tanımlanmaya ve gösterilmeye başlanmıştır.

 

SARAY (GÜMÜŞOLUK) EKONOMİSİ

Gümüşoluk Halkı geçimini Tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır.

 

SARAY GÜMÜŞOLUK ARSA FİYATLARI

Saray Gümüşoluk arsa fiyatları (imarlı Ort. m²) 2.540 TL – 19.000 TL arasında değişmektedir.

SARAY (GÜMÜŞOLUK) TARLA FİYATLARI

 Saray Gümüşoluk tarla fiyatları (m²) 1.000 TL – 2.100 TL arasında değişmektedir

.


Ankara Pursaklar Gümüşoluk’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Pursaklar Gümüşoluk’dan arsa almak ya da Gümüşoluk’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!