yanimahalle karacakaya arsa fiyatları

Karacakaya arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Karacakaya arsa fiyatlarını ve Karacakaya tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

KARACAKAYA HAKKINDA

Karacakaya, Ankara ilinin Yenimahalle ilçesine bağlı köydür. Ankara-Merkez 22 Km. Yenimahalle 17 Km uzaklıktadır. Daha sonradan çıkan kararla Ankara’nın 50 Km. lik alanında yer aldığı için mahalle olmuştur. Mahallenin Ankara Kuzey Çevre yoluyla (Yuva ayrımı) doğrudan bağlantısı vardır. Batıkent semtine bağlıdır.

Mahalle sınırları içinde, TBMM üyelerinin oluşturduğu oluşum, Mebuskent adı ile konut bölgesi inşa ettirmektedir.

23.07.2004 tarih ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun geçici 2’nci maddesi gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 Km yarıçap içinde kaldığından köy tüzel kişiliği sona ererek mahalleye dönüşmüştür. Mahallenin iklimi, karasal iklim etki alanı içerisindedir. Eski hamam kalıntıları olmasına rağmen tarihi araştırmalar yapılmamıştır.

KARACAKAYA EKONOMİSİ

Karacakay Mahallesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Mahallede kavun ve buğday yetiştirilir. Yemekleri tarhana çorbası, mıhlamadır. 

KARACAKAYA ARSA FİYATLARI

Karacakaya arsa fiyatları (imarlı Ort. m²) 1.600 TL – 10.000 TL arasında değişmektedir.

KARACAKAYA TARLA FİYATLARI

Karacakaya tarla fiyatları (m²) 600 TL –  1.500 TL arasında değişmektedir.


Ankara Yenimahalle Karacakaya’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Yenimahalle Karacakaya’dan arsa almak ya da Karacakaya’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!