yenimahalle memlik arsa fiyatları

Memlik arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Memlik arsa fiyatlarını ve Memlik tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

MEMLİK HAKKINDA

Memlik,  Ankara ilinin Yenimahalle ilçesine bağlı köydür. Yakacık semtinin bir parçasıdır. Ankara-Merkez 22 Km. Yenimahalle 18 Km uzaklıktadır. 23 Temmuz 2004 tarih ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun geçici 2’nci maddesi gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 km yarıçap içinde kaldığından köy tüzel kişiliği sona ererek mahalleye dönüşmüştür.

Mahallenin adı Memlukten gelmektedir, “Memlük” kelimesi bir şahsın özel mülkü anlamına gelmektedir, daha sonra Memlik olarak değişime uğramıştır. 700 yıllık geçmişe sahip, Ankara manzaralı güzel bir mahalledir.

Mahallenin kuruluşu içerisinde türbesi bulunan Abalı Baba’ya dayanır. Abalı Baba (Hacı Baba) halk arasındaki yaygın inanca göre ise Hacı Bayram-ı Veli ile çağdaş gösterilir ve onun hakkında menkıbeler anlatılır.

Tarihi kaynaklarda kişiliği hakkında bilgi bulunmayan, geçmişte ve günümüzde de halkın büyük bir teveccüh gösterdiği bu dervişin, Anadolu’ya gelen “seyyid”lerden olabileceği düşünülmektedir.

 Çünkü seyyid olanlar için “al-i aba’dan”, yani Peygamberin soyundan gelen anlamını taşıyan bu kelimenin zamanla “abalı”ya dönüşmüş olabileceği düşünülmektedir. Ayrıca Anadolu’da yaygın olan ve halk tıbbı denilen “ocak” şeyhi de olabilir. Günümüzde bazı hastalar psikolojik şifa için buraya götürülmektedir.

MEMLİK EKONOMİSİ

Memlik Mahallesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

MEMLİK ARSA FİYATLARI

Memlik arsa fiyatları (m²) 1.300 TL – 10.400 TL arasında değişmektedir.

Memlik tarla fiyatları (m²) 350 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.


Ankara Yenimahalle Memlik ’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Yenimahalle Memlik ’den arsa almak ya da Memlik ’den   arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.,

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!