yenimahalle yuva arsa fiyatları

Yuva arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Yuva arsa fiyatlarını ve Yuva tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

YUVA HAKKINDA

Yuva,  Ankara ilinin Yenimahalle ilçesine bağlı köydür. Yakacık semtinin bir parçasıdır. Ankara-Merkez 18 Km. Yenimahalle 14 Km uzaklıktadır. 23.07.2004 tarih ve 25531 sayılı resmî Gazetede yayımlanan 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun geçici 2’nci maddesi gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 km yarıçap içinde kaldığından köy tüzel kişiliği sona ererek mahalleye dönüşmüştür.

Yuva/Iva: “Derecesi hepsinden üstün” anlamındadır. Büyük Selçuklu Sultanı Melikşâh (1072-1092) devrinde Suriye ve Filistin’i feth eden Atsız Beğ, 12. yüzyılda Hemedân batısında Cebel bölgesi hâkimleri Berçemeoğulları, Haçlıları Halep çevresinde yenen Yaruk Beg, Güney-Azerbaycan’daki Kaçarlu-Yıva Oymağı bu boydandır. Ankara’da çok makbul yuva kavunu bu boyun yerleştiği ve adları ile anılan köylerde yetişir.

YUVA EKONOMİSİ

Yuva Mahallesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

YUVA ARSA FİYATLARI

Yuva arsa fiyatları (imarlı Ort. m²) 1.100 TL – 21.000 TL arasında değişmektedir.

YUVA TARLA FİYATLARI

Yuva tarla fiyatları (m²) 800 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.


Ankara Yenimahalle Yuva ’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Yenimahalle Yuva ’dan arsa almak ya da Yuva ’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!