alanya demirtaş arsa fiyatları

Demirtaş arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Demirtaş’ın arsa fiyatlarını ve Demirtaş’ın tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ALANYA DEMİRTAŞ HAKKINDA

Demirtaş, Antalya ilinin Alanya ilçesine bağlı bir mahalle. Alanya’ya 25 km uzaklıkta bulunup D-400 karayolunun 3 km iç tarafında yer alır. Demirtaş’ın eski ismi Sedre’dir. Sedre ismi Syedra Kalesi’nden gelmektedir. Beldede 1 lise, 2 ortaoğretim ve 5 tane de ilköğretim okulu vardır. Nüfusu 3000’in üstündedir.

 Alanya’ya 40 kilometre mesafede, Demirtaş nahiyesinin kuzeyinde yer alan Tokar Yaylası, esasen yaklaşık 16-17 yıldır bir gelenek olarak düzenlenen Tokar Yayla Şenlikleri ile biliniyor.

Doğası ve tabiatıyla oldukça güzel bir yayla olan Tokar, yaz aylarında yaylacıların, kampçıların ve doğaseverlerin uğrak noktalarından biri oluyor.

 Demirtaş’ın eski ismi Sedre’dir. Sedre ismi Syedra Kalesi’nden gelmektedir. Beldede 1 lise, 2 ortaoğretim ve 5 tane de ilköğretim okulu vardır. Nüfusu 3000’in üstündedir.

30 Mart 2014 seçimlerinin ardından bütün mahalleleri ile Alanya ilçesine bağlanmıştır.

 

DEMİRTAŞ EKONOMİSİ

Demirtaş’ın ekonomisi tamamen tarım ve turizme dayalıdır. Hizmet sektörü iyi gelişmiştir. Üretilen hizmet ve malların tamamına yakının tüketimi, çevrede bulunan turistik otellerde gerçekleşmektedir.

 

DEMİRTAŞ ARSA FİYATLARI

Demirtaş arsa fiyatları (imarlı ort m²) 300 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

 

DEMİRTAŞ TARLA FİYATLARI

Demirtaş tarla fiyatları (m²) 50 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 


 

Demirtaş’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Demirtaş’tan arsa almak ya da Demirtaş’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!