alanya oba arsa fiyatları

Oba arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Oba arsa fiyatlarını ve Oba tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ALANYA OBA HAKKINDA

Oba, Antalya ilinin Alanya ilçesine, bağlı bir mahalledir. 12 Kasım 2012’de TBMM’de kabul edilen 6360 sayılı kanun ile mahalle olmuştur. Antalya’ya 140 km uzaklıkta olan Oba’da, ikamet eden nüfusun yaklaşık yüzde 10’u yabancı uyrukludur.

 Alanyaspor Antalya’nın Alanya ilçesindeki futbol kulübüdür. Renkleri turuncu ve yeşildir. Maçlarını 10.842 kişilik Alanya Oba Stadyumu’nda oynamaktadır. Akdeniz’in en canlı turizm merkezlerinden Alanya’da güzel kumsallara sahip bir belde: Obaköy

Obaköy beldesi, Alanya merkeze otobüs ile sadece 10 dakika uzaklıktadır. Bu sebeple de burada geçireceğiniz tatiliniz süresince Alanya’daki pek çok tarihi ve doğal güzelliği görmeye gidebilirsiniz, günübirlik tekne turlarına katılabilirsiniz.

Plaj için oldukça hoş seçenekleriniz mevcut Alanya Obaköy’de: Kleopatra Sahili, İncekum Plajı,ve Portakal Plajı bunlardan en çok bilinenleridir. Kleopatra Plajı çevresinde Alanya’da ilk yerleşim milattan önceki döneme kadar uzanmaktadır ve kumları dünyaca ünlüdür.

 Obaköy tatiliniz boyunca yakınınızdaki en güzel doğa harikası ise hiç şüphesiz ki Toroslardan gelerek Dim Çayı’nın birkaç kilometre batısından Akdeniz’e dökülen Oba Çayı’dır.

 

OBA EKONOMİSİ

Köyün ekonomisi turizm ve tarıma dayalıdır.

 

OBA ARSA FİYATLARI

Oba arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 250 TL – 2.700 TL arasında değişmektedir.

 

OBA TARLA FİYATLARI

Oba tarla fiyatları (m²) 100 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 


 

Oba’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Oba’dan arsa almak ya da Oba’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!