alanya yeşilöz arsa fiyatları

Yeşilöz arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Yeşilöz arsa fiyatlarını ve Yeşilöz tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ALANYA YEŞİLÖZ HAKKINDA

Yeşilöz ,Antalya ilinin Alanya ilçesine bağlı bir mahalledir. Antalya iline 144 km, Alanya ilçesine 25 km uzaklıktadır. Adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Eski adı Domalan’dır.

 Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır. Nar villa-Turkish villa konutları Alanya merkeze 22 km, Gazipaşa havaalanına 18 km ve kumlu plaja sadece 100 metre mesafededir Yeşilöz bulunmaktadır.

 Plaj tarafındaki bir yeraltı geçiş vardır. Zeytin ağacı, avakado ağacı, portakal, limon, dut, ayva,armut,nar,elma,kiwi ağaç’ları bulunmaktadır.

Alanya’nın köylerindeki nüfus sayısı ise 35 bin 172 olarak belirlendi. Alanya’ya bağlı olan toplam 36 mahalle arasında en çok nüfusa sahip olan yer 3 bin 334 ile Toslak Mahallesi, Toslak’ı; Hacımehmetli, Elikesik ve Yeşilöz takip ediyor.

 

YEŞİLÖZ EKONOMİSİ

Köyün ekonomisi tarım ve yer yer hayvancılığa ve turizime dayalıdır.

 

YEŞİLÖZ ARSA FİYATLARI

Yeşilöz arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 300 TL – 2.300 TL arasında değişmektedir.

 

YEŞİLÖZ TARLA FİYATLARI

 Yeşilöz tarla fiyatları (m²) 90 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 


 

Yeşilöz’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Yeşilöz’den arsa almak ya da Yeşilöz’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!