döşemealtı bademağacı arsa fiyatları

Bademağacı altı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Bademağacı arsa fiyatlarını ve Bademağacı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

DÖŞEMEALTI BADEMAĞACI HAKKINDA

Bademağacı, Antalya ilinin Döşemealtı ilçesine bağlı bir mahalledir. Antalya-Burdur karayolu üzerinde, Dağbeli beldesi ile komşu, Çubuk Geçidi’ne ise 5 km mesafededir.

Antalya iline 50 km, Döşemealtı ilçesi merkezine 35 km uzaklıktadır.

Bademağacı, Anadolu Selçuklu Devleti’nin son Dönemlerine denk gelen 1200 – 1300’lü yıllarda, rivayetlere göre Yörüklerden Mahmut, Mustafa, Hasan ve İbrahim isimli kişiler tarafından Obalar halinde kurulduğu anlatılmaktadır.

Bademağacı, Selçuklular ve Osmanlılar zamanında Şirnes/Şirnez Köyü adı ile bilinmektedir. Cumhuriyet’in ilanından sonra önce Bademköy daha sonra da Bademağacı adını almıştır. Antalya’ya bağlı olan Mellidağ Köyü ile Bademağacı Köyü arasındaki sınır ihtilafı da Antalya Vilâyet İdare Heyeti’nce 17 Ocak 1951 tarihinde çözüme kavuşmuştur.

 1972’de belediye teşkilatı kurularak kasaba/belde olmuştur. 22.03.2008 tarih ve 26824 sayılı mükerrer Resmi Gazetede yayımlanan 5747 Sayılı Kanun gereği kurulan Döşemealtı İlçesi’ne bağlandı. Dağbeli ve Bademağaçı yayla havasına sahiptir.

Kadı İni Mağarası dünyada insanoğluna mesken olmuş ilk mağaralardan. Bu mağara Oba Kasabasıyla Bademağacı Köylerinin sınır teşkil ettiği yerde Çatak mevkiindedir.

 

DÖŞEMEALTI BADEMAĞACI EKONOMİSİ

Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

 

BADEMAĞACI ARSA FİYATLARI

Bağdemağacı arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 250 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 

BADEMAĞACI ARSA FİYATLARI

Bağdemağacı tarla fiyatları (m²) 10TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 


 

Bağdemağacın’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Bağdemağacın’dan arsa almak ya da Bağdemağacın’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Bademağacı arsa fiyatlarını ve Bademağacı tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!