kaş gelemiş arsa fiyatları

Gelemiş arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Gelemiş arsa fiyatlarını ve Gelemiş tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KAŞ GELEMİŞ HAKKINDA

Gelemiş, Antalya ilinin Kaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Antalya iline 236 km, Kaş ilçesine 45 km uzaklıktadır.

 Antik Patara harabelerinin ve ünlü Patara plajının yakınında kuruludur. 1990’lı yıllarda hızlı bir turistik gelişme göstermiş, ancak daha sonra imar izinleriyle ilgili bir ihtilaf nedeniyle gelişmesi durmuştur. Kaş ilçesine bağlı olan bölge bir başka turizm merkezi Kalkan’a çok yakın bir konumda.

 Antalya il merkezine yaklaşık 210 km. mesafede bulunan Patara, Kaş’a ise yaklaşık 40 km. uzaklıkta yer alıyor. Hitit dilinde Patar, Likya dilinde ise Patatara şeklinde isimlendirilen bölge, limanı ve sahiliyle’de Akdeniz’in önemli merkezlerinden biri olmuş.

 

Patara yaklaşık 12 km’yi, bulan sahiliyle muhteşem bir güzelliğe sahip. Bölgedeki kumsalların en uzunu olan Patara plajı incecik kumlu yapısıyla da göz dolduruyor. Denizin sığ bir yapıda olduğu plajda, yüzmeyi çok iyi bilmeyenler için de son derece uygun bir yapı mevcut.

 

Mahallenin adı Yunanca kalamış (“sazlık” veya “kamışlık”) sözcüğünden Türkçeye uyarlanmıştır.

Turizm acısından küçük pansionlar ve camping alanları bulunmakta bölgede aktivite olarak kano ve at turlarıda yapılabilmektedir.

 

KAŞ GELEMİŞ EKONOMİSİ

Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa turızm açısından gelişmekte olan bölge konaklama aktivite olarakda antik kent gezileri kano at turları ve yürüyüş parkurları bulunmaktadır.

 

GELEMİŞ ARSA FİYATLARI

Gelemiş arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 300 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.

 

GELEMİŞ TARLA FİYATLARI

Gelemiş tarla fiyatları (m²) 100 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 


 

Gelemiş’te bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Gelemiş’ten arsa almak ya da Gelemiş’ten arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!