kaş kalkan arsa fiyatları

Kalkan arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kaş-Kalkan arsa fiyatlarını ve Kaş-Kalkan tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KAŞ KALKAN HAKKINDA

 Kalkan, Antalya’nın batısında, Kaş‘a bağlı turistik bir mahalledir. Günümüzden yaklaşık 3000 yıl önceki Likya Uygarlığı’nın yaşadığı ve sayısız kentler kurulmuş Antalya ile Fethiye arasındaki topraklarda bulunan Kalkan ve çevresinde bu döneme dair şehir kalıntısı veya yerleşim görülmemektedir.

Kalkan bundan 150-200 sene önce yakınında bulunan Meis isimli Yunan adasından gelen tüccarlar tarafından kurulduğuna inanılır.

Daha önceleri Kaş ilçesine bağlı Kalkan Bucağı’nın merkezi olan Kalkan Köyü’nde 27 Şubat 1976’da İçişleri Bakanlığı kararıyla belde belediyesi kuruldu.

Kalkan, Antalya’nın en uç köşesinde bulunan harika doğal güzelliklere sahip bir sahil kasabasıdır. Yabancı turistler arasında en çok İngilizlerin tercih ettiği Kalkan’da aynı zamanda Kalkan’a yerleşen birçok İngiliz yaşamaktadır. 

Ünlü tarihçi Herodot, “ Dünyada yıldızlara en yakın yer.” lafını Kalkan için kullanmıştırKalkan tarih boyunca Hititler, Lidyalılar, Romalılar ve Osmanlı İmparatorluğu gibi birçok medeniyetin hâkimiyeti altına girmiştir. 

 

KAŞ KALKAN EKONOMİSİ

Kalkan’nın ekonomisi yaz aylarında turizm amaçlı otel, pansiyon, motel, vb. işletmeciliği yaparak sağlamaktadır. Bu bölgede tarım ve hayvancılığında ekonomiye katkısı büyüktür.

 

KALKAN ARSA FİYATLARI

Kalkan arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 500 TL – 5.000 TL arasında değişmektedir.

 

KALKAN TARLA FİYATLARI

Kalkan tarla fiyatları (m²) 50 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 


 

Kalkan’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Kalkan’dan arsa almak ya da Kalkan’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!