kaş sarıbelen arsa fiyatları

Sarıbelen arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Sarıbelen arsa fiyatlarını ve Sarıbelen tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KAŞ SARIBELEN HAKKINDA

Sarıbelen Antalya iline 232 km, Kaş ilçesine 42 km uzaklıktadır. İklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.köyün kurulu olduğu alan geçmişte sit alanı olduğu tahmin edilir ama o tahmini ispatlanamadığı için yerleşim yeridir ve ilk ismide sidek olup daha sonra akar ve kaynak suyu olmadığı için sarıbelen olarak değiştirilmiştir.

Köyün kurulu olduğu yerde herhangi birşey olmasada yakın çevresin de 3,000 yıllık tarihi likya kalıntıları günümüze kadar yaşatılmaktadır. Köy kalkan a 10 km uzaklıkta olup yazın akşamları serindir.arabayla denize 10 dk dır.

Köyde ilköğretim okulu vardır. Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur.  Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

 

KAŞ SARIBELEN EKONOMİSİ

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

 

SARIBELEN ARSA FİYATLARI

Sarıbelen arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 300 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 

SARIBELEN TARLA FİYATLARI

Sarıbelen tarla fiyatları (m²) 50 TL – 280 TL arasında değişmektedir.

 


 

Sarıbelen’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Sarıbelen’den arsa almak ya da Sarıbelen’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!