konyaaltı doyran arsa fiyatları

Konyaaltı Doyran arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Doyran’da arsa fiyatlarını ve Doyran’da tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KONYAALTI DOYRAN HAKKINDA

Doyran, Antalya‘ya 15 km uzaklıkta, Saklıkent yolu üzerinde bir mahalledir. Konumu nedeniyle bir günde iki mevsimin birden yaşanabildiği ender yerlerden biridir.

Teke beyi Pirinç Çelebi’nin kendinden habersiz cami yaptırdığını duyup iki asker gönderir. Askerler Pirinç Çelebi’ye gelip beyden habersiz cami yaptıramayacağını söylerler. Pirinç Çelebi de onları evine buyur eder ve onlara birer kepçe pilav verir.

Ayrıca atlarına da birer avuç yem verir. Askerler hem kendilerinin hem de atlarının doymayacağını düşünürler fakat kendileri de atları da bitiremezler. Mahallenin ismi önceden Doyuranken ünlü düşmesine uğrayarak Doyran olmuştur.

Doyran, Antalya’nın batısında yer almaktadır. Mahallenin kuzeyinde Korkuteli, doğusunda Aşağıkaraman, güneyinde Çakırlar, batısında ise, Saklıkent sınırları ile çevrilidir.

Akdeniz ikliminin bitki örtüsünü olan maki türü bitkiler Doyran’ın da bitki örtüsünü oluşturur. Batı Torosların güneyi ile Akdeniz arasında kalmış bir bölümde bulunmaktadır. Mahallede kızılçamlar da görülür.

Doyran’dan geçen tek akarsu şehrin doğusundaki Doyran Çayı’dır. Bu akarsuyun üzerinde Doyran Göleti de bulunmaktadır. Doyran’da Akdeniz iklimi görülmektedir.

 

KONYAALTI DOYRAN EKONOMİSİ

Doyran ekonomisi turizm, tarım ve hayvancılığa dayanır. Ayrıca Doyran’ın yakın çevresi yeraltı kaynakları bakımından çeşitli bir bölgedir.

 Bölgede zımpara, barit ve boksit madenlerini, yanı sıra altın, gümüş, krom, bakır, kurşun, çinko, mangenez, kuvarsit ,maden kömürü, dolomit, alüminyum ve olivin madenlerinin aranması ve işletilmesi faaliyetlerinde bulunulmaktadır.

 

DOYRAN ARSA FİYATLARI

Doyran arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 220 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

DOYRAN TARLA FİYATLARI

Doyran tarla fiyatları (m²) 30 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 


 

Doyran’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Doyran’dan arsa almak ya da Doyran’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!