konyaaltı hisarçandır arsa fiyatları

Hisarçandır’da arsa ve tarla fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Hisarçandır’da arsa fiyatlarını ve Hisarçandır’da tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KONYAALTI HİSARÇANDIR HAKKINDA

Hisarçandır, Antalya ilinin Merkez ilçesine bağlı bir orman köyüdür. Tarihçe Köyün adına dik bir kayanın üzerinde bulunan antik surlar nedeniyle hisar denilmiştir çandır ismi yöreye verilen genel addır. Yarbaş çandır köyü ile arasında bir ayrım olması için hisar eklenmiştir. Köyün aslının honamlı yörüklerinden olduğu Konya ve Isparta yöresinden geldikleri ve tahminen 250 yıldan bugüne bu köyde yaşadığı bilinmektedir.

Yerel şive Konya Isparta Muğla Manisa yöresi yörüklerine benzemektedir.1850 lerde bu köyden geçerek tarihi likya yolunu izleyen ve anılarını yazan Scatt ve Forbes isimli iki ingiliz seyyahın verdiği bilgilerde bu yöndedir. Kültür Köyün gelenekleri tipik Antalya gelenekleriyle aynıdır Coğrafya Antalya merkezine 45km uzaklıktadır. İklim Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Hisarçandır, yerlisinin değil dışarıdan gelenlerin çoğunlukta olduğu bir yerleşke olan ve çukurda kalan tamamlanmamış kooperatif evlerinin bulunduğu bölgenin az içlerindeki köy olarak geçse de imar olarak tam olarak bu bölgeyi de kapsıyor.

2b’den tapuya çevrilen topraklarının az bir kısmı imarlı.
Son birkaç senedir köy statüsünden çıkartılıp konyaaltı belediyesine bağlanmış.
Ayrıca buradan likya yürüyüş yolu da geçmekte ve bu yürüyüş yolunda, yani hisarçandır’ın hemen altında ormanla kucaklaşmış nefis bir dere bulunmakta.

 

HİSARÇANDIR EKONOMİSİ

Ekonomisi tarım ve hayvancılığa ve ormancılığa dayalıdır

 

HİSARÇANDIR ARSA FİYATLARI

Hisarçandır arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 250 TL – 1.250 TL arasında değişmektedir.

 

HİSARÇANDIR TARLA FİYATLARI

Hisarçandır tarla fiyatları (m²) 30 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 


  

Hisarçandır’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Hisarçandır’dan arsa almak ya da Hisarçandır’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Hisarçandır arsa fiyatlarını ve Hisarçandır tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!