konyaaltı üçoluk arsa fiyatları

Üçoluk arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Üçoluk arsa fiyatlarını ve Üçoluk tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KONYAALTI ÜÇOLUK HAKKINDA

Üçoluk, Antalya ilinin Konyaaltı ilçesine bağlı bir mahalledir. Antalya merkezine 40 km uzaklıktadır.  Mahallenin adı merkezde bulunan üçoluklu çeşmeden almaktadır. Bu çeşmenin yanı sıra Ulupınar diye çok büyük bir su kaynağı vardır. Köy, daha önce Hisarçandır mahallesine bağlı bir mahalle iken 1991 yılında bağımsız köy haline gelmiştir.

Daha önce Antalya Merkez İlçesi Çakırlar Bucağı’na bağlı iken 5747 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması Ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile 2008 yılında yeni kurulan Konyaaltı ilçesi Merkez Bucağına bağlanmıştır.

Üçoluk Köyü; Havutönü, Soğanlık, Tülek, Ulupınar, Kırtepe ve Örencik mahallelerinden oluşmaktadır.

6 Aralık 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan “13 ilde Büyükşehir Belediyesi ve 26 ilçe Kurulması İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile Antalya il sınırıları büyükşehir kapsamına alınarak mevcut köyler ilçelere mahalle olarak katılmıştır. 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra Konyaaltı Belediyesi’ne bağlı Üçoluk Mahalle Muhtarlığı tüzel kişiliği haline gelmiştir.

Köy yerleşim olarak batı Torosların eteklerinde yer almaktadır. Serin olması nedeniyle yaz döneminde okulların kapanmasıyla birlikte Kemer, Göynük, Beldibi, Konyaltı ve Antalya merkezde oturan kişiler mahallede geçici olarak konaklama yapmaktadırlar. Okulların açıldığı eylül ayının ortalarına kadar mahallede kalmaktadırlar.

Yaz dönemi boyunca mahallenin ekonomisi ve sosyal hayatı gözle görülür şekilde canlılık göstermektedir. Antalya’nın güneybatısında, yaklaşık 1.500 m yükseklikte bulunan yayla zengin flora ve faunaya sahiptir. Elektrik ve PTT gibi alt yapı hizmetleri olmayan yayladaki basit yayla evleri, sedir, çam, çınar ağaçları ile bütünleşmiş gibidir. Antalya ve Kemer halkının kullandığı yaylaya, seyahat acenteleri tarafından kamp ve trekking programları düzenlenmektedir.

 

ÜÇOLUK EKONOMİSİ

Üçoluk ekonomisi turizm, tarım ve hayvancılığa dayanır.   

 

ÜÇOLUK ARSA FİYATLARI

Üçoluk arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 170 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 

ÜÇOLUK TARLA FİYATLARI

Üçoluk tarla fiyatları (m²) 30 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 


 

Üçoluk’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Üçoluk’tan arsa almak ya da Üçoluk’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!