kumluca yazır arsa fiyatları

Yazır arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Yazır arsa fiyatlarını ve Yazır tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KUMLUCA YAZIR HAKKINDA

Yazır, yeni Büyükşehir yasasıyla birlikte Antalya ilinin Kumluca ilçesine bağlı bir mahallesidir. Antalya iline 80, Kumluca ilçesine 20 km uzaklıktadır. Genelde tepelik bir yapıya sahiptir. Dağınık bir yerleşimle, geniş bir alana yayılmıştır. Akdeniz o güzel sularına Olympos kumsalıyla ulaşmaktadır. Kumluca’nın Doğu Kuzeydoğu yönünde 12,5 km uzağında yer alır. Antalya il merkezinin ise Güneybatı yönünde 62,5 km uzağında bulunur.

Mahallenin ismi, Oğuz Türklerinin Ayhan oğulları Yazır boyundan oluşan ailelerin Anadolu’nun her yerinde ikamet ettikleri yere boylarının ismini vermesiyle meydana gelmiştir. Köyü 6 erkek kardeşin kurduğu rivayet edilir.

Kumluca Akdeniz kıyısında oluğundan tam bir turizm cennetidir. Kıyıları en tabii hali ile durmakta ve turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Adrasan Beldesi ve yazır köyünde daha çok pansiyonculuk yapılmakta ve tabii güzellikler bozulmadığı için yoğun ilgi görmektedir. Bu Beldelerde günde irili ufaklı 1500-1600 kişiye hizmet verilmektedir.

 

KUMLUCA YAZIR EKONOMİSİ

 Mahallenin ekonomisi tarım, hayvancılık ve Olympos’a yakınlığı nedeni ile turizm’e dayalıdır. Olympos turizme çok büyük destek verir yazır da da seracılık geniş yer kaplar.

 

YAZIR ARSA FİYATLARI

Yazır arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 130 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

YAZIR TARLA FİYATLARI

Yazır tarla fiyatları (m²) 30 TL – 120 TL arasında değişmektedir.

 


 

Yazır’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Yazır’dan arsa almak ya da Yazır’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!