manavgat çolaklı arsa fiyatları

Çolaklı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Çolaklı arsa fiyatlarını ve Çolaklı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

 MANAVGAT ÇOLAKLI HAKKINDA

Çolaklı, Antalya ilinin Manavgat ilçesine bağlı bir mahalle. Antalya’ya 50 km Manavgat’a 20 km uzaklıkta olan Çolaklı bir sahil beldesidir. 1980’li yıllarda küçük bir belde iken turizm sektörünün canlanması ile kasaba büyümüş, pek çok otel, cafe ve restaurant açılmıştır.

Belde, sırasıyla Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar egemenliğinde kalmıştır. Selçukluların egemenliği ile bölge tamamen Türkleşmiştir. Aslı aşiret olan yöre halkı hayvancılığa müsait olması sebebiyle bu bölgeye gelmişler, yazları bu bölgede, kışları ise Torosların eteklerine göçerek yaşamlarını sürdürmüşlerdir.

Çolaklı’da yaşayan halkın çoğunluğu Avşar boyundan olup, Karakoyunlu, İğdir, Bozahmetli, Sarıkeçili gibi diğer oğuz boylarından gelen yörük ve Türkmen aşiretleri de mevcuttur.

Mahallenin ismini ilk yerleşen aşiretin ileri gelen büyüklerinden olan eli sakat Çolak bir kişiden aldığı bilinmektedir. 30 Kasım 1989 da belde olan Çolaklı, ilk Belediye seçimini 2 Haziran 1990 tarihinde yapmıştır.

 

ÇOLAKLI EKONOMİSİ

Çolaklı’da ekonomi turizm ve tarımdan sağlamaktadır.

 

ÇOLAKLI ARSA FİYATLARI

Çolaklı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL –  2.000 TL arasında değişmektedir.

 

ÇOLAKLI TARLA FİYATLARI

Çolaklı tarla fiyatları (m²)  50 TL –  350 TL arasında değişmektedir.

 


 

Çolaklı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çolaklı’dan arsa almak ya da Çolaklı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!