manavgat ılıca arsa fiyatları

Ilıca arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Ilıca arsa fiyatlarını ve Ilıca tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

MANAVGAT ILICA HAKKINDA

Ilıca, Antalya ilinin Manavgat ilçesine bağlı beldesi. Ilıca Belediyesi 6360 Sayılı Kanunla kapatılmıştır.  Belde de Sağlık ocağı, ilkokul, postane, jandarma karakolu, kanalizasyon altyapısı ve atık su arıtma tesisi bulunmaktadır.

Ilıca, Antalya’ya 60, Manavgat’a 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Eski taş evleri, dünyaca ünlü plajı ve turizm bölgesinde bulunan tatil merkezleriyle ünlüdür. Kumköy Ilıca’ya bağlıdır.

Belde, sırasıyla Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar egemenliğinde kalmıştır. Ilıca Ormana yörükleri tarafından kurulmuştur. Ormana’lı Yörükler,1500-1600’lü yıllardan 1800’lü yıllara kadar yaz aylarında Ormana’da kış aylarında Akdeniz sahiline yakın ılık ve sulak bir bölgede yaşarlardı.

Ilıca Nehri’nin çağlayan suları sadece insanların değil yaşayan bütün canlıları besler. Bu can kaynağı nehir, yerleşik hayata geçilmesinden sonra kurulan biri tek diğeri çift oluklu çeşmeden kışın ılık, yazın serin ama gürül gürül akan suyu ile canlılara hayat verir. Ilıca, bulunduğu bölgede de ticaretin can damarlarından biri olarak öne çıkmaya başlar.

 

ILICA EKONOMİSİ

Ilıca beldesinde tarım ve turizm halkının geçim kaynakları arasındadır.

 

ILICA ARSA FİYATLARI

Ilıca arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 200 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.

 

ILICA TARLA FİYATLARI

Ilıca tarla fiyatları (m²) 70 TL – 120 TL arasında değişmektedir.

 


 

Ilıca’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ilıca’dan arsa almak ya da Ilıca’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!