manavgat side arsa fiyatları

Side arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Side arsa fiyatlarını ve Side tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

MANAVGAT SİDE HAKKINDA

Side, Antalya ilinin Manavgat ilçesine bağlı mahalledir. Side`nin M.Ö. VII yüzyıldan önce kurulduğu sanılmaktadır. Anadolu tarihleri içerisinde Side, diğer Pamphylia kentleriyle aynı aşamaları geçirmiştir.

Yunanlılar M.Ö. VII yüzyıl göçler sırasında Side`ye gelmişlerdir. Eldeki yazıtlara göre M.Ö. III yüzyıla kadar kente özgü bir dil konuşmuşlardır. Hala tam olarak çözülemeyen bu dil Hint-Avrupa dil ailesi`dendir.

Antik çağ’daki pamphylia bölgesinin, Antalya kuruluncaya kadar tek liman kenti olan yerleşim yeridir. 1895-97 yılında Yunan isyanı sebebiyle kaçan Giritli Müslüman, yarımadanın uç kısmına bir köy kurularak Girit Adası’ndan gelen göçmenler buraya yerleştirilmişlerdir. 

Bugünkü mahallenin çekirdeğini oluşturan küçük köy zamanla tüm yarımadayı kaplamıştır. Antik yapılarıyla kendine özgü mimarisiyle, köy evlerinin bir arada bulunması sonra dan “Selimiye” adını alan Side’nin turizme açılmasında büyük rol oynamıştır. Side tarihin derin izlerini taşıyan bir kenttir.

 

 SİDE EKONOMİSİ

Side’nin ekonomisi büyük ölçüde turizme bağlı olsa’da seracılık ve balıkçılık’ta belde halkının geçim kaynakları arasındadır.

 

SİDE ARSA FİYATLARI

Side arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir.

 

SİDE TARLA FİYATLARI

Side tarla fiyatları (m²) 130 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 


 

Side’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Side’den arsa almak ya da Side’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!