aydın bozdoğan arsa fiyatları

Bozdoğan arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Bozdoğan arsa fiyatlarını ve Bozdoğan tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

AYDIN BOZDOĞAN HAKKINDA

Bozdoğan, Türkiye’nin, Ege Bölgesi’nde, Aydın iline bağlı ilçedir. Konum olarak Nazilli İlçesi’nin güneybatısında Nazilli’ye 30 km. mesafededir. İlçenin 55 mahallesi mevcuttur. Halkın refah seviyesi yüksektir. İlçede Adnan Menderes Üniversitesi’ne bağlı Rasim Menteşe Kampüsü vardır. Bozdoğan, ismini Adana’nın Çukurova bölgesinde yaşayan “Bozdoğan Aşireti”nden almıştır. Bu aşiret zamanında Çukurova ve çevresine yerleşen Avşar aşiretlerinden biridir. Daha sonra bazı mensupları Ege’ye, Aydın ve çevresine gönderildi. Bu yöreye gelen Bozdoğan Aşireti mensupları aşiretlerinin isimlerini verdikleri bir yerleşim yeri kurdu ve Aydınoğulları beyliği içinde yaşantılarına devam ettiler. Aydınoğulları beyliği yıkıldıktan sonra Karamanoğulları ile kültürel ilişkiler içerisinde olduğundan (ikisi de Avşar beyliği), büyük bir kısmı Balkanlar’a göç ettirildi. Bu göçerlerin arasında çok miktarda Bozdoğanlı da vardı. Öyle ki bu gün hâlâ Balkanlar’da “Bozdoğan” isimli türküler vardır.

Nüfus İlçe merkezine bağlı 1 belde (Yazıkent), 44 mahalle ve merkezdeki Cumhuriyet, Hisar, Hıdır Baba, Çarşı, Yenice, Yeni Mahalle, Akçay, Sanayi ve Eymir mahalleleri bulunmaktadır.

İlçenin en meşhur özelliği Madran ismiyle meşhur memba suyudur. Madran Baba Dağı’nın Bozdoğan’ın bulunduğu doğu yamacındaki Hisar Kaya bölgesinde çok sayıdaki kaynaktan çıkan memba suyu, Bozdoğan Belediyesi’ne ait bir, özel bir firmaya ait diğer bir dolum fabrikası olmak üzere toplam 2 adet işletmede, son derece hijyenik ortamlarda el değmeden doldurulup tüketicilere sunulmaktadır. Özellikle kayalık bir bölgeden çıkması ve kaya yarıklarından geçerek süzülmesi sayesinde Madran Dağından elde edilen diğer Madran sularına göre çok daha kaliteli olan Bozdoğan Madran Memba Suyu, aynı zamanda Madran isminde piyasaya çıkan ilk kaynak suyudur. Avrupa’dan ABD’ye kadar birçok ülkeye de ihraç ediliyor olması sadece Türkiye’de değil diğer ülkelerde de oldukça beğenildiğini gösteren bir kanıttır.

BOZDOĞAN EKONOMİSİ

Bozdoğan, ekonomisi tarıma ve tarımsal sanayiye dayalı bir ilçedir. Yerel küçük işletmelerin

bir kısmı geniş pazarlara ulaşmayı başarmış, bazıları da tarımsal ürünleri yerinde işleyerek

yakın çevreye satarak ekonomiye katkı vermektedirler. İlçede turizm adına bugüne kadar hiçbir adım atılmamıştır.  Yalnızca,1990’lı yıllarda Alamut köyünde kurulan keklik üretme çiftliği av turizmi içi bir girişim sayılsa bugün istenilen gelişme sağlanamamıştır. Serin yaylaları, bol suları ile yeşil turizme açık yöre, her yana serpilmiş çeşitli kültür eserleri ile gezilip görülmesi gereken bir yerdir. İlçenin en meşhur özelliği Madran ismiyle meşhur memba suyudur. 

 

BOZDOĞAN ARSA FİYATLARI

Bozdoğan arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  750 TL – 12.500 TL arasında değişmektedir.

 

BOZDOĞAN TARLA FİYATLARI

Bozdoğan tarla fiyatları (m²)  70 TL – 950 TL arasında değişmektedir.


Bozdoğan’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Bozdoğan’dan arsa almak ya da Bozdoğan’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!